banner564
banner622

Önemli bir  eksik giderildi

Devlet Hastanesi bünyesinde 2016’dan beri hizmet veren Onkoloji Hastanesi’nde Hematoloji Servisi açıldı

Önemli bir  eksik giderildi
banner598

Rahme ÇİFTÇİOĞLU
Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi bünyesinde 2016’dan beri hizmet veren Onkoloji Hastanesi’nde Hematoloji Servisi açıldı.
Onkoloji Hastanesi’nin üçüncü katında 13 oda, 17 yatak kapasitesiyle hizmet verecek servisin açılışı için bugün tören düzenlendi.
Törene, Başbakan Ersin Tatar, Sağlık Bakanı Ali Pilli, UBP milletvekilleri İzlem Gürçağ Altuğra, Oğuzhan Hasipoğlu, Sağlık Bakanlığı yetkilileri, başhekimler, hekimler, hemşireler ve hastalar katıldı.

Tatar: Türkiye’ye teşekkür ediyoruz
Başbakan Ersin Tatar, “Onkoloji Hastanesi gururumuzdur” diyerek hastanenin yapılmasında emeği geçenlere ve Türkiye Cumhuriyeti’ne teşekkür etti.
Sağlıkta güçlü ve başarılı bir ekip olduğunu vurgulayan Tatar, halka iyi hizmet verildiğini gördüğünü belirterek, “Sağlık hizmetlerinin verilebilmesinde imkanları sonuna kadar zorlamak durumundayız, bu görevimiz ” dedi.

Pilli: Başbakan’ın desteği tam... 
Sağlık Bakanı Ali Pilli, temeli atılırken de açılırken de hazır bulunduğu Onkoloji Hastanesi binasının ülkenin en değerli binalarından olduğunu kaydederek, dünya standartlarındaki bu binada çağdaş sağlık hizmeti verildiğini belirtti.
Başbakan’ın sağlığa güveninin de desteğinin de tam olduğunu kaydeden Pilli, hükümetin de sağlık konusundaki hassas olduğunu söyledi.
Hematoloji servisinin açılması için yaptıkları çalışmalara da işaret eden Sağlık Bakanı, Lefkoşa’ya yeni bir devlet hastanesi yapılması için çalışmalara başladıklarını anımsattı.
Pilli, “Hedefimiz kalıcı yatırımlar. Lefkoşa’ya inşa edilecek hastaneyle ilgili çalışmalar sürüyor. 2020’de temeller inşallah atılacak” dedi.


Özyılkan: Hastaların konforu da önemli
Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Adil Özyılkan, hastanenin üçüncü katındaki servisin personel eksikliği nedeniyle gecikmeli açılabildiğini belirtti.
Hemşire istihdamı ve Sağlık Bakanı’nın katkılarıyla Hematoloji Servisi’nin açılabilecek düzeye geldiğini söyleyen Özyılkan, “Hastalar bizim için önemli, hastaların konforu da önemli” vurgusunda bulundu.
Özyılkan, Dr. Özlem Gürkut, Dr. Dilek Yazman ve kardeşi Prof. Dr. Özgür Özyılkan’ın Onkoloji Hastanesi'nekatkılarının çok önemli olduğunu söyledi.

Gürkut: Rahatlama olacak… 
Erişkin Onkoloji Sorumlu Hekimi ve Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Başkanı Dr. Özlem Gürkut, yeni servisin açılmasıyla ikinci kattaki tıbbı onkoloji servisinin yatak sayısında rahatlama olacağını da ifade etti. Gürkut, son günlerde ikinci katta tedavi gören hematoloji ve onkoloji hastalarının yatak sıkıntısı nedeniyle ciddi sorun yaşadığını belirtti.

Yazman: Yıllar içinde güçlendi
Açılışta söz alan Hematoloji Servisi Şefi Dr. Dilek Yazman, Hematoloji ve Onkoloji Servisi’nin üç farklı yerden sonra Onkoloji Hastanesi’ne taşındığını, 6 yataklı küçük bir servisten bugünlere geldiklerini, ekibin, servisin ve teçhizatın yıllar içinde güçlendiğini söyledi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner474