banner493

Para ortada yok

Arkadaşlarını ciddi şekilde darp ettikten sonra boş bir araziye atıp kaçan Nijerya uyruklu üç zanlıyla ilgili soruşturma sürüyor

Para ortada yok
banner432
 Soygun, ciddi darp ve insan kaçırma olayı ile ilgili tutuklanan Nijerya uyruklu Opamipo Ayankoya, Jeseph Agbi ve İbrahim Koloda hakkındaki polis soruşturması devam ediyor. Nijerya uyruklu Chıcuke Aoback’ı ciddi şekilde darp edip, parasını aldıktan sonra arabaya bindirip baygın bir şekilde boş bir araziye bırakıp kaçtıkları iddia edilen üç Nijerya uyruklu zanlı dün ek süre talebi ile yeniden Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı. Duruşmada zanlıların soygun, insan kaçırma ve ciddi darp suçlarını işledikleri belirtildi. 

Aoback’ı aracın bagajına koydular
Polis, olay tarihinde zanlılar Opamipo Ayankoya, Jeseph Agbi ve İbrahim Koloda’nın arkadaşları  Chıcuke Aoback’nın  FS 167 plakalı araçla yolunu kesip, zorla araca bindirdiklerini söyledi. Polis, üç zanlının Chıcuke Aoback’ı Küçük Kaymaklı spor salonu yakınlarına götürüp araçtan indirdikten sonra ciddi bir şekilde darp ettiklerini kaydetti. Polis, zanlıların Chıcuke Aoback’ın üzerinde bulunan 4 bin Euro para ile cep telefonunu aldıktan sonra baygın bir şekilde olan Chıcuke Aoback’ı aracın bagajına koyup Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) arkasındaki toprak alana bırakıp kaçtıklarını ifade etti. 
Polis olayla ilgili zanlı İbrahim Koloda’nın 2 Ağustos tarihinde mahkemeye çıkarılarak hakkında 3 gün tutukluluk emri alındığını, zanlının soygun  hariç ciddi darp ve insan kaçırma suçlarını kabul ettiğini ve ifade vererek polise yardımcı olduğunu söyledi. Polis, 3  Ağustos tarihinde polise celp edilen diğer zanlılar Opamipo Ayankoya ve zanlı Jeseph Agbi’nin soygun  hariç diğer iki suçlamayı kabul ettiklerini ve gönüllü ifade vererek polise yardımcı olduklarını açıkladı. Polis, Chıcuke Aoback’a ait cep telefonunun bulunmasına karşın çalınan paranın bulunamadığını söyledi.

5’er gün daha tutuklu kalacaklar
Soruşturmanın devam ettiğini, alınacak ifadeler ve bulunması gereken emareler olduğunu kaydeden polis, üç zanlının 5 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti. Mahkeme haklarında soruşturma yürütülen zanlıların 5 gün daha tutuklu kalmalarına karar verdi. 

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2014, 10:35
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner455

banner460