banner564
banner556

‘Plan müthiş’ ama tutmadı

Lefkoşa’daki ‘kundaklama operasyonu’ için Girne’ye giden ve 5 litre benzin alıp, dağ yolundan geri dönen Emrah Piro’nun, bu amaçla bir de araba kiraladığı ortaya çıktı

‘Plan müthiş’ ama tutmadı
Çiğdem AYDIN

Lefkoşa’da Faruk Uskan’a ait ofis ile İbrahim Iğdır’a ait aracı yanıcı madde dökerek kundakladığı tespit edilen Emrah Piro hakkındaki polis soruşturması tamamlandı. Kundaklama, hırsızlık, kasti hasar, geceleyin ev açma suçlarından tutuklu bulunan zanlı zanlı Piro dün teminat talebi ile Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı. Polis, zanlı Emrah Piro’nun 12 Mart 2015 tarihinde meydana gelen kundaklama, sirkat, kasti hasar, geceleyin ev açma suçlarından tutuklandığını söyledi. Polis, zanlının 12 Mart saat 01.00 sıralarında bir markete gidip kömür yakmakta kullanılan beş adet yanıcı jel aldığını, daha sonra Lefkoşa Kızılbaş Bölgesi’nde bulunan Faruk Uskan’a ait ev ve ofis olarak kullandığı binaya gidip, omuzu ile kapıyı kırıp içeri girdiği belirtildi. 

Jeli eşyaların üzerine döktü yaktı
Polis, Uskan’ın işyerine giren zanlının içerdeki eşyaları bir araya toplayıp yanıcı jeli eşyaların üzerine döküp ateşe verdiğini açıkladı. 
İbrahim Iğdır’ın aracını da kundaklamayı planlayan zanlının izini kaybettirmek için aynı gece kiralık araçla Girne’ye gidip beş litre benzin alıp dağ yolundan Lefkoşa’ya döndüğünü belirten polis, zanlının satın aldığı benzinin 2 buçuk litresini İbrahim Iğdır’a ait EN 616 plakalı araca döküp kundakladığını ifade etti. Tespit edilerek gözaltına alınan zanlının sorgusunda suçunu kabul ettiğini belirten polis, zanlının çalmış olduğu kamera kayıt cihazını ve yakacakları atmış olduğu Haspolat’da ki yeri söylediğini ifade etti. 

Teminatla serbest kaldı
Zanlının mahkemeye çıkarılarak hakkında toplamda 10 gün tutukluluk emri alındığını kaydeden polis, soruşturmanın tamamlandığını belirterek zanlının teminata bağlanmasını talep etti. Mahkeme, yurtdışına çıkış yasağı ve 2 Kefilin 50’şer bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması şartları ile zanlının yargılanıncaya kadar teminatla serbest kalmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2015, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner472