Politika değişikliği yok

İzbul, “Diyabet ve diğer kronik hastaların destekçisi olmaya devam edeceğiz” dedi

Politika değişikliği yok
banner432
Sağlık Bakanı Salih İzbul, Sağlık Bakanlığı’nın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, diyabet ve diğer kronik hastaların destekçisi olmaya devam edeceğini söyledi.
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, İzbul dün Mustafa Oymacı başkanlığındaki Kıbrıs Türk Diyabet Derneği yöneticilerini kabul etti.
Kabulde yaptığı konuşmada, insan yaşamında sağlığın, her şeyden önemli olduğuna vurgu yapan İzbul, sağlık alanında, sosyal devlet anlayışına uygun olarak sürdürülen çalışmaların daha da geliştirilerek, sürdürüleceğini söyledi.
İzbul, “Sağlık Bakanlığı ve dernek, diyabet konusunda toplumun bilinçlendirilmesi, eğitimi ve çeşitli projelerin hayata geçirmek için birlikte çalışmaya devam edecektir” dedi.
Sağlık Bakanlığı’nın yaklaşık 2 yıldır sürdürdüğü ciddi çalışmalar sonucunda otomasyon sistemine geçildiğini söyleyen İzbul, yeni sistem dâhilinde kronik hastalara ilaç temini konusunda kolaylıklar sağlandığını kaydetti.

Oymacı: İşbirliği devam edecek
KT. Diyabet Derneği Başkanı Mustafa Oymacı da konuşmasına, Sağlık Bakanı Salih İzbul’a yeni görevinde başarılar dileyerek başladı.
İzbul’un sağlığın içinden gelen deneyimli bir siyasetçi olduğuna dikkat çeken Oymacı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Sağlık Bakanlığıyla dayanışma ve işbirliği içerisinde çalışmak istediklerini söyledi.
14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla, önceki yıllarda olduğu gibi, bu yıl da, toplumda diyabete karşı farkındalığın artırılmasına yönelik Sağlık Bakanlığıyla kampanya düzenlemek istediklerini söyleyen Oymacı, İzbul’u 7 Ağustos tarihinde gerçekleştirecekleri dayanışma yemeğine davet etti.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2015, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER