‘Red Love’ önünde dehşet saçtı

Lefkoşa- Güzelyurt Anayolunda iki yayaya çarparak, ikisinin de ölümüne yol açan Örge Soğukpınar dün sabah tutuklandı 

‘Red Love’ önünde dehşet saçtı

 Suna ERDEN
   Lefkoşa- Güzelyurt Anayolunda önceki gece meydana gelen trafik kazasında ölenlerin sayısı 2’ye yükseldi. 
   İlk etapta kimlikleri belirlenemeyen yayaların Siful Islam ile Ripon Ali oldukları tespit edildi. Kazadan birkaç saat sonra yaşamını yitiren Siful Islam’ın ardından sabaha karşı da Ripon Ali’nin öldüğü belirtildi. 
Kazadan sonra olay yerinden kaçan sürücü Örge Soğukpınar’ın ise dün sabah tutuklandığı açıklandı. 
Yaya olarak bankette yürüdükleri esnada meydana gelen kazada yaşamlarını yitiren Siful Islam ile Ripon Ali’nin Alayköy’de Sanayi Bölgesi’nde çalıştıkları ve Bangladeş uyruklu oldukları öğrenildi.
Polisin kaza ile ilgili soruşturması sürerken sürücü Örge Soğukpınar dün tutuklama talebi ile Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.
Soruşturmayı yürüten Müfettiş Muavini Mustafa Berksan, kazanın Lefkoşa-Güzelyurt Anayolunun 4 -5 kilometreleri arasında saat 18.55’te meydana geldiğini söyledi. 

Gece Kulübü önünde

Polis, çift şeritli yolda, sol şeritte FK 150 plakalı araç ile seyreden zanlı Örge Soğukpınar’ın, Red Love Gece Kulübü önüne geldiği sırada yaya olan ve banket içerisinde yürüyen Siful Islam ve Ripon Ali’ye çarptığını ifade etti. 
Çarpmanın etkisiyle Siful Islam’ın asfalt yol içine, Ripon Ali’nin ise yolun dışına toprak zemine savrulduğunu açıklayan polis, aracın çelik bariyerlere çarparak durduğunu ve şoförün olay mahallinden ayrıldığını belirtti.
Polis, ağır yaralanan iki yayanın ambulansla Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını Siful Islam’ın 23.20 sıralarında,  Ripon Ali’nin ise saat 01.10’da vefat ettiğini mahkemeye aktardı. 
Olay mahallinden ayrılan zanlı Örge Soğukpınar’ın 9 Şubat’ta saat 10.00’da tutuklandığını ve ifade vermediğini kaydeden polis, bölgedeki kamera görüntülerinin incelenmesi gerektiğini ifade etti.
Soruşturmanın devam ettiğini belirten polis, zanlının 3 gün süre ile tutuklu kalmasını talep etti.
Talebi değerlendiren mahkeme zanlı hakkında 3 gün süre ile tutukluluk kararı verdi.
 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER