Sahiller güvende

Dışişleri Bakanı Özersay, Suriye’deki gelişmeler üzerine Güvenlik Kuvvetleri ve Barış Kuvvetleri Komutanlarıyla değerlendirmelerin yapıldığını açıkladı

Sahiller güvende

 Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı, Suriye ve çevresinde son dönemde artan gerginliği ve bununla bağlantılı gelişmeleri yakından takip ettiklerini, KKTC karasuları ve sahillerinin herhangi bir güvenlik tehlikesiyle karşı karşıya olmadığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “KKTC olarak sivillere karşı başta kimyasal silah olmak üzere herhangi bir biçimde zarar verecek her tür saldırıyı kınıyoruz ve sorumlularının cezalandırılmasının bu türden olayların tekrarının önlenmesi açısından önemli olduğunu düşünüyoruz” denildi.
   Dışişleri Bakanı Kudret Özersay da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şöyle dedi:
  “Dün sabah saatlerinde Suriye’de belirli hedeflere karşı düzenlenen füze saldırılarının yeni bölgesel gerginliklere ve silahlı çatışmalara neden olmadan tamamlanmasını umut ediyoruz.
Dileriz bölgemizdeki bu gerginlik en erken zamanda son bulur ve kimden gelirse gelsin sivillerin can ve mal güvenliğini tehlikeye atacak gelişmeler yaşanmaz.
Dün(önceki gün) itibariyle bir yandan Güvenlik Kuvvetleri Komutanımız diğer yandansa Barış Kuvvetleri Komutanımızla Kıbrıs adası etrafındaki ve genel anlamda bölgemizdeki gelişmeleri özellikle güvenlik perspektifinden ele aldık. Türkiye Cumhuriyeti Deniz Kuvvetleri ile işbirliği halinde bölgedeki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. KKTC karasuları ve sahilleri herhangi bir güvenlik tehlikesiyle karşı karşıya değildir.”
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER