banner564
banner556

Satıcı olduğu iddia ediliyor

Demirhan yakınlarında ele geçirilen 55 gram uyuşturucu ile ilgili Engin Koç da tutuklandı

banner611
Satıcı olduğu  iddia ediliyor
banner598
banner616
Başkent Lefkoşa’ya bağlı Demirhan yakınlarında aracında 55 gram ağırlığında uyuşturucu bulunan İsmail Demirkalp’in ardından meseleyle bağlantısı olduğu iddiasıyla Engin Koç isimli şahı da dün tutukluluk süresi talebi ile mahkeme huzuruna çıkarıldı.
Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren polis memuru Fadıl Metin olayla ilgili bulguları aktardı. Polis,1 Eylül tarihinde, saat 18.45 sıralarında, zanlı İsmail Demirkalp’in Demirhan - Lefkoşa Anayolunda yol kenarında şüpheli hareketlerde bulunduğunu ve olay yerine gelen polis ekiplerinin zanlının uyuşturucu tesiri altında olduğunu tespit etmesi üzerine olayın Narkotik polisine bildirildiğini söyledi. 
Polis memuru Metin, olayı devralan narkotik ekiplerinin zanlının aracını olay yerinde yaklaşık yarım kilometre uzakta tespit ettiğini ve içerisinde yaptığı aramada ön yolcu kapısında naylona sarılı yaklaşık 55 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde bulunduğunu belirtti. 
Polis, ayrıca araç içerisinde şoför koltuğu üzerinde de 1 adet içerisinde tütün ile karışık uyuşturucu madde olduğuna inanılan bir adet elle sarılmış ucu yanık sigara bulunduğunu söyledi.

Demirkalp’e uyuşturucuyu o satmış
Polis, olayın akabinde zanlıdan izahat istendiğinde konu maddeyi Lefkoşa’da aracı kullanan ve şuan huzurda bulunan zanlı Engin Koç ile birlikte Yiğitler burcu bölgesinde bırakıldığı yerden aldıklarını beyan ettiğini söyledi. Yapılan beyan doğrultusunda zanlı Koç’un da tespit edilerek tutuklandığını belirten polis zanlının gönüllü ifade verdiğini mahkemeye aktardı. Polis, meselenin çok ciddi bir mesele olduğunu ve kayıp olduğuna inanılan emarelerde olabileceğine buldu yaparak zanlının 2 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç zanlının soruşturma maksatlı 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2017, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner608

banner581

banner474