banner564
banner556

Sergi 13 Ocak’a kadar açık

banner587

Devlet Fotoğraf Yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

banner589
Sergi 13 Ocak’a kadar açık
Doğuş Özokutan ÇİFTÇİOĞLU
Kültür Dairesi’nin düzenlediği 26. Devlet Fotoğraf Yarışması Sergisi önceki gün İsmet Vehit Güney Sergi Salonu’nda açıldı. 
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, UBP Milletvekili Ersin Tatar, Sivil Savunma Teşkilat Başkanı Erdoğan Çelebi ve Kültür Dairesi Müdürü Nilay Tunçalp’in da katıldığı gecede ödül kazananlara ödül heykelcikleri verildi.
Gecede Kültür Dairesi Müdürü Nilay Tunçalp, Milli Eğitim Bakanı Özdemir Berova birer konuşma yaptı
Konuşmaların ardından dereceye girenlere ödülleri verildi. 
Sivil Savunma Teşkilat Başkanı Erdoğan Çelebi, Radyo Vatan, Mümüne Özerdağ Yağlı ve Mehmet İlkerli’ye teşekkür belgesi verilen etkinlikte daha sonra serginin açılışı yapıldı. 

Kimler ödüle layık görüldü
Fotoğraf Sanatçıları Doç. Ozan Bilgiseren, Serkan Turaç ve Ahmet Bozkurt’un jüri koltuğunda oturduğu yarışmanın sonuçları 5 Aralık 2016’da açıklanmıştı.
Buna göre Serbest (Siyah/Beyaz) kategorisindeki Başarı Ödülünü “Details of Winter” isimli fotoğrafıyla Kenan Hürdeniz, Mansiyonu ise “Thoughts” isimli fotoğrafıyla Laden Uyguroğlu almaya hak kazanmıştı.
Serbest (Renkli) kategorisindeki Başarı Ödülünü “Misty Lake” isimli fotoğrafıyla Altuğ Galip ve Mansiyonu da “Hamnoyview” isimli fotoğrafıyla Kenan Hürdeniz layık görülmüştü.
Bizi Gülümseten Anlar kategorisindeki Başarı Ödülü ise “Gençlik Kulübü” isimli fotoğrafıyla Mehmet Gökyiğit’in, Mansiyon da “Coffee Break” isimli fotoğrafıyla Altuğ Galip’in olmuştu.
Rauf Raif Denktaş Özel Ödülü Serbest (Siyah/Beyaz) kategorisinde yarışan “Still Humanity” isimli fotoğrafıyla Nedim Enginsoy’un, Kültür Dairesi Özel Ödülü de Serbest (Renkli) kategorisinde yarışan “Birds Eye View” isimli fotoğrafıyla Saydam Soy’un, “En Fazla Eseri Sergilenmeye Değer Bulunan Katılımcı Ödülü” toplam 10 eseri sergileme alan Mehmet Gökyiğit’in ve Jüri Özel Ödülü de Serbest (Siyah/Beyaz) kategorisinde yarışan “Birleşik Kıbrıs” isimli fotoğrafıyla Kenan Hürdeniz’in olmuştu.
Açılan sergi 13 Ocak 2016 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık kalacak.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2017, 09:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473