banner564
banner556

Soruşturma özel ekipte

Müzisyenler istedikleri şarkıyı çalmayınca Mezze Meyhane’nin altını üstüne getiren gruptan 3 kişi daha yakalandı

Soruşturma özel ekipte

Suna ERDEN
Gönyeli’de 15 Mayıs’ta yaşanan olayda yanlarında demir çubuklar ve beysbol sopalarıyla Mezze Meyhane isimli mekâna giden ve müzisyenlerin istedikleri parçayı çalmadığını bahane ederek eğlence yerini birbirine katan üç kişi daha yakalandı. Önceki gün tespit edilen iki kişinin ardından dün Ömer Faruk, Atilla Kama ve Muhammed Enez Hamidanoğlu da Lefkoşa’da mahkemeye çıkarılarak haklarında tutukluluk emri alındı. Polis, tutuklu sayısının 5’e yükseldiğini ancak aranan birçok kişi daha olduğunu söyledi. 
Polis, 15 Mayıs 2018 tarihinde saat 00.25 sıralarında Gönyeli’de faaliyet gösteren Meze Meyhane önünde zanlılar Ömer Faruk, Atilla Kama ve Muhammed Enez Hamidanoğlu’nun bir taraf ve henüz kimliği tespit edilemeyen birkaç kişilik grubun ise bir taraf olup kavga ettiklerini söyledi. Polis, zanlıların beysbol ve demir sopalar taşıdıklarını ve olayda kullandıklarını açıkladı. Polis, zanlıların yine Meze Meyhanesi içerisinde Kadir Saraç’ın sol ön üst dişinin kırılmasına sebep olduklarını mahkemeye aktardı. 

banner571

Tutuklu sayısı 5 oldu
Mesele ile ilgili olarak tutuklanan kişi sayısının 5’e yükseldiğini kaydeden polis, birçok kişinin de arandığını söyledi. Polis, meselenin aydınlatılması için özel ekip kurulduğunu ve birçok ifade toplanıp kamera görüntülerinin incelendiğini aktararak, zanlıların bir gün tutuklu kalmasını talep etti. Mahkeme talebi kabul ederken, tutuklanan 5 kişi bugün yeniden mahkemeye çıkarılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473