banner564
banner556

Tapusunu aldı

Emlakçı tarafından dolandırılan Selçuk Yöntem’in mağduriyeti müteahhit tarafından giderildi

Tapusunu aldı

 Suna ERDEN

Girne’de daire satın alan ancak emlakçı Yasemin Taşkıran tarafından dolandırıldığı için mağdur olan ünlü oyuncu- tiyatro sanatçısı Selçuk Yöntem dün tapusunu aldı. İnşaat firması Avrasya Construction, ünlü oyuncunun mağduriyetine göz yummayıp tapusunu verdi.   
Avrasya Construction yetkilileri, Selçuk Yöntem ve avukatı dün sabah saat 11.00’de Girne Tapu Dairesi’ne geldi.
Oldukça gergin görünen ünlü oyuncu basının çekim yapmasını istemedi.  Ünlü oyuncu, “Yasemin Taşkıran serbest bir emlakçı değil. Bağlı olduğu ve ondan sorumlu olan bir emlak şirketi ile çalışıyor. Basına serbest emlakçı olarak yansıdı” dedi. Kıbrıs’ın havasını sevdiğini, ilk kez 1974 yılında tiyatro ekibi ile buraya geldiğini ifade eden ünlü sanatçı, tapusunu aldıktan sonra inşaat firması yetkilileri ve avukatları ile oradan ayrıldı.
Ünlü oyuncu daha sonra şirket yetkilileri ve avukatı ile birlikte öğlen yemeğine çıkıp, tapusunu almasını kutladı.

Parayı şahsi amaçları için kullandı
Bu arada Selçuk Yöntem’in avukatı bir basın açıklaması yayımladı. Açıklamada şunlar kaydedildi:
“Dolandırılma vesilesi ile müvekkilimiz olan Selçuk Yöntem, 2017 yılının Eylül ayında
Avrasya Construction Ltd. isimli inşaat şirketinden Girne’nin merkezinde inşaatı yeni başlamış bir apartman dairesi satın aldı. Bu dairenin satış ve pazarlaması IQ Property & Development Ltd. tarafından yapıldı. İşbu dairenin satışında müvekkilimizle, emlak şirketi personeli olan Yasemin Taşkıran n/d Yasemin Can ilgilendi. İnşaat şirketi ile Selçuk Yöntem arasında satış sözleşmesi imzalandı ve ilk ödeme şirket hesabına yapıldı. Ağustos 2018 tarihinde apartman dairesi teslim aşamasına gelince Yasemin Taşkıran, Selçuk Yöntem’den inşaat şirketine ödenmesi gereken bakiyeyi ve tapu masraflarını şahsi hesabına göndermesini talep etti. Selçuk Yöntem Eylül 2018 ve Ocak 2019 tarihlerinde Avrasya Construction Ltd. isimli inşaat şirketine verilmek üzere Yasemin Taşkıran’ın hesabına toplam 352,96 TL’yi gönderdi. Ancak, Selçuk Yöntem inşaat şirketine bu paranın ödenmediğini geçtiğimiz günlerde öğrendi. Yasemin Taşkıran’ın söz konusu parayı şahsi amaçları için kullandığı öğrenildikten sonra Selçuk Yöntem polise şikâyette bulundu. Bugüne kadar söz konusu para gerek inşaat şirketine, gerekse müvekkilimize geri ödenmemiştir. Keza Yasemin Taşkıran, poliste vermiş olduğu gönüllü ifadesinde borçları olduğunu ve işbu parayı şahsi amaçları için kullandığını itiraf etmiştir. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473