banner564
banner556

Tatar, devletin zarar etmesini önlediklerini savundu

Tatar, KIB-TEK’in akıllı sayaç ihalesinin iptal edilmesi gerektiğini söyleyerek, devletin 960 bin Euro zarar etmesini önlediklerini savundu

Tatar, devletin zarar etmesini önlediklerini savundu
Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa Milletvekili Ersin Tatar, KIB-TEK’in akıllı sayaç ihalesinin iptal edilmesi gerektiğini söyleyerek, devletin 960 bin Euro zarar etmesini önlediklerini savundu.
Tatar, KIB-TEK’in akıllı sayaç ihalesiyle ilgili yazılı açıklamasında “Eğer biz bu ihalenin iptal edilmesi gerektiğini söylememiş olsaydık ve kamuoyu ile birlikte baskı kurmasaydık devlet 960 bin Euro zarar edecekti. Yeni fiyat bile bize göre çok pahalı. İhale bir kez daha iptal edilmeli” dedi.
Ersin Tatar açıklamasına şöyle devam etti:
“Yapılan son ihale ile tasarruf olduğunu iddia edenler halk ile dalga geçiyorlar. Göstermiş olduğumuz tepkiyi göstermeseydik, borç komitesini dürtmeseydik ve 140 bin sayaç ihalesi 140 Euro’ya alınsaydı şirket çok büyük zarar edeceği gibi 70 milyon TL de borç altına sokulacaktı. Bilahare ihalenin iptali mevcut yönetimin süreci çok yanlış ve Merkezi İhale Komisyonunu atlayarak süreci çok yanlış yönettiğini göstermiş, hükümetin başıboş ve otorite boşluğunda güven yitirdiğini de göstermiştir.”
Tatar, “Şimdiki durumda 140 bin değil ama 30 bin sayaç alınacak” diyerek, bunların parasının nasıl ödeneceğini sordu.
“Borçlanılacaksa, Borç Komitesi’nin onayı var mı? Nakit ödenecekse, Kurum’un mali durumu nedir? İptal edilen ihalede 130 Euro olan fiyat nasıl oldu da şimdi 97 Euro’ya düştü? Tüm bu süreç nasıl oldu? İhale tekrar açılsa fiyat 70 Euro’ya düşer mi?” diye soran Tatar, fiyatların gelişen teknoloji ile sürekli düşüşte olduğu süreçte, en doğrusunun akıllı sayaçları 5 binlik parçalar halinde almak olduğu görüşünü dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2014, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473