banner564

Tehditler etkilemez

Doğu Akdeniz’deki gelişmeleri değerlendiren Erdoğan, Yavuz, Fatih ve Barbaros gemilerinin bölgede olduğunu, hava ve deniz kuvvetleri tarafından korunduklarını söyledi

Tehditler etkilemez
banner598

Doğu Akdeniz'deki gelişmeleri değerlendiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bölgede Türkiye'yi bölgede oyun dışı bırakma çabalarına karşı net mesaj vererek "Altımızın oyulmasına fırsat tanımadan gereken her durumda inisiyatif kullanmakta tarafız. Tüm tehditlere aldırmadan çalışmalarımız sürüyor" dedi.
Gazete ve televizyon kanallarının genel yayın yönetmenleri ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu Akdeniz konusunda net mesaj verdi.
Son dönemde, Türkiye'nin güvenlik hassasiyetini tetikleyen bir diğer gelişmenin de Doğu Akdeniz'de yaşandığını belirten Erdoğan şunları kaydetti:
"Türkiye'nin ve Kıbrıs Türklerinin, Doğu Akdeniz'deki haklarını, hukuklarını, çıkarlarını yok sayan anlayışın bölgeye çöreklenme çabalarına karşın somut adımlar atıyoruz. Halen Fatih ve Yavuz sondaj gemilerimiz, bunun yanında da Barbaros Hayrettin Paşa Sismik Araştırma Gemimiz, bölgede faaliyetlerini tüm tehditlere aldırmadan sürdürüyor. Bu gemilerin güvenliğini sağlamak amacıyla tabii yanlarında Deniz ve Hava Kuvvetlerimizin unsurları da bulunuyor. İsrail, Mısır, Libya, Cezayir ve Tunus başta olmak üzere, bölge ülkelerindeki tüm gelişmeleri dikkatle takip etmek mecburiyetindeyiz." 
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ayşe
ayşe - 4 yıl Önce

sn cumhurbaikanı ,kktc çık bozulmui idare edilememektedir.... sorun sadece kıbrıs sorunu ve doğal gaz mı ? kktc de insanlar lağım kokuları ve sinekler içinde düzeni bozuk geleceği olmayan bir yerde yaşıyor ..çözüm istiyoruz...

ALFAROMEO
ALFAROMEO - 4 yıl Önce

rte, çok sevimsiz.,küstah ve her daim faşist.

SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner474