banner564
banner556

Yakın Doğu Koleji GCE/IGCSE 2014 Yaz Sonuçları açıklandı

Yakın Doğu Koleji öğrencilerinin 2014 öğretim yılında katıldıkları GCE ve A-level ve IGCSE sınavlarında aldıkları sonuçlar açıklandı. Yakın Doğu Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre, Lise 10. sınıf seviyesinde yapılan IGCSE sınavlarında ve öğrencilerin KKTC, Türkiye ve İngiltere’deki üniversitelere kayıt yaptırmak için kullandıkları A-level sınavlarında çok yüksek başarıları dikkat çekti. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da öğrenciler çeşitli üniversitelere bu sonuçlarla kayıt hakkı kazanmıştır.

 Yakın Doğu Koleji GCE/IGCSE 2014 Yaz Sonuçları açıklandı

GCE  AS -A LEVEL RESULTS

8371 :AS Award:MATHEMATICS

First Name

Last Name

Grade

ALP

ATAI

A

ARDA

ATAMTURK

A

BUSE YEL

BEKTAS

A

BURCU

BEYZADE

A

SANEM

CAGA

A

ALISAN

CEK

A

EKIN

EJDEROGLU

A

LADEN

ELKIRAN

A

NESRIN

HATIPOGLU

A

SANAN

ABIYEV

B

DENIZ

ALEMDAR

B

ILAYDA

ASGAR

B

TUNAY

BALCI

B

CEMAL BARTU

BEKTAS

B

ALI

BEYIT

B

DOGUKAN

EVCIL

B

YAREN

FADILOGLULARI

B

CEVAT

GUNAY

B

AYNIL

KESKIN

B

DENIZ

OZDIREN

B

EKIN

SAHIN

B

FILIZ ELENA

TILKI

B

AYER

ZEKAI

B

FEVZI CELIK

ADANIR

C

SELIN

ADAOZ

C

HUSEYIN

BARDAK

C

KARDELEN

BESEN

C

ALI

EDIP

C

CORINA VILENA

IORDACHESCU

C

SERRA

KUCUK

C

RESAT

SERPEK

C

CENK

TOKSOY

C

EFSANE

URETICI

C

SILA

BOLAT

D

OZKAN

GUNAY

D

YASEMIN

OZANT

D

MERYEM

OZKAN

D

GUNAY

ZORT

D

IMGE

AKYENER

E

TAYYAR

ARISOY

E

CAN BATIN

AVDAN

E

CANAY

BEDEOGLU

E

ECE

ERYASAR

E

ERDIM

KARASALIH

E

UGUR

KARASALIH

E

MERAL AYBUKE

KOC

E

EDA NADIRE

KUCUK

E

FATEMEH NASROLLAH ZADEH

MASOUMIAN

E

UMAY

OKSUZ

E

SADUN

SOYKIR

E

9371 :A2 Award:MATHEMATICS

First Name

Last Name

Grade

SUDE

AKYEL

A*

YELIZ LERZAN

BAYBAR

A

CANDAN MUNUR

CAN

A

AHMET

OZONCU

A

ENC

YILMAZ

A

ARDA

ATAMTURK

B

ZEKI

BEYZADE

B

BUSE

DOGRU

B

BEHIYE CANSU

ERATA

B

OSMAN

KOCINI

B

CAGLA

OZBIRIM

B

NAILE

SABAN

B

HUSREV

TANCER

B

DILEM

UZUNOGLU

B

BERAN

AYBAR

C

DURMUS BORA

CAGER

C

CANSU

PEKEL

C

NESIL

ZENGI

C

SULUN

ASAFHAN

D

ILAYDA

ASGAR

D

DENIZ

OZDIREN

D

FILIZ ELENA

TILKI

D

GUNAY

GULDOGUS

E

8PS01:AS Award:PSYCHOLOGY

First Name

Last Name

Grade

DENIZ

ALEMDAR

B

UNSAL

KAYNAK

D

XBI01:AS Award:BIOLOGY

First Name

Last Name

Grade

AZIZ

ALTAY

A

BURCU

BEYZADE

A

CEMAL BARTU

BEKTAS

A

DURMUS BORA

CAGER

A

HUSREV

TANCER

A

KEMAL

ATALAR

A

LADEN

ELKIRAN

A

NESRIN

HATIPOGLU

A

TUNAY

BALCI

A

ZEKI

BEYZADE

A

ALI

EDIP

B

BEHIYE CANSU

ERATA

B

BUSE YEL

BEKTAS

B

DENIZ

ALEMDAR

B

FILIZ ELENA

TILKI

B

NAILE

SABAN

B

OSMAN

KOCINI

B

SANEM

CAGA

B

YAREN

FADILOGLULARI

B

AYER

ZEKAI

C

AYNIL

KESKIN

C

CAN BATIN

AVDAN

C

CORINA VILENA

IORDACHESCU

C

EFSANE

URETICI

C

GUNAY

GULDOGUS

C

KARDELEN

BESEN

C

MERYEM

OZKAN

C

SULUN

ASAFHAN

C

AYSE MUGE

BOYACI

D

EKIN

EJDEROGLU

D

GUNAY

ZORT

D

MERAL AYBUKE

KOC

D

OZKAN

GUNAY

D

SEDA

KUTAY

D

SERRA

KUCUK

D

SILA

BOLAT

D

CANAY

BEDEOGLU

E

ECE

ERYASAR

E

FATEMEH NASROLLAH ZADEH

MASOUMIAN

E

IMGE

AKYENER

E

SADUN

SOYKIR

E

TAYYAR

ARISOY

E

UGUR

KARASALIH

E

YASEMIN

OZANT

E

YBI01:A2 Award:BIOLOGY

First Name

Last Name

Grade

SUDE

AKYEL

A*

YELIZ LERZAN

BAYBAR

A*

ZEKI

BEYZADE

A

DURMUS BORA

CAGER

A

CANDAN MUNUR

CAN

A

OSMAN

KOCINI

A

AHMET

OZONCU

A

HUSREV

TANCER

A

BEHIYE CANSU

ERATA

B

DENIZ

OZDIREN

B

NAILE

SABAN

B

FILIZ ELENA

TILKI

B

NESIL

ZENGI

B

BUSE

DOGRU

C

GUNAY

GULDOGUS

C

BERAN

AYBAR

E

XCH01:AS Award:CHEMISTRY

First Name

Last Name

Grade

AZIZ

ALTAY

A

BURCU

BEYZADE

A

CEMAL BARTU

BEKTAS

A

KEMAL

ATALAR

A

LADEN

ELKIRAN

A

NESRIN

HATIPOGLU

A

CAGLA

OZBIRIM

B

DENIZ

OZDIREN

B

DURMUS BORA

CAGER

B

FILIZ ELENA

TILKI

B

NAILE

SABAN

B

banner571

SANEM

CAGA

B

SULUN

ASAFHAN

B

TUNAY

BALCI

B

ALI

EDIP

C

BERAN

AYBAR

C

BUSE

DOGRU

C

BUSE YEL

BEKTAS

C

EKIN

SAHIN

C

KARDELEN

BESEN

C

NESIL

ZENGI

C

SERRA

KUCUK

C

YAREN

FADILOGLULARI

C

ZEKI

BEYZADE

C

AYNIL

KESKIN

D

CAN BATIN

AVDAN

D

CORINA VILENA

IORDACHESCU

D

ILAYDA

ASGAR

D

SELIN

ADAOZ

D

TAYYAR

ARISOY

D

CEVAT

GUNAY

E

EFSANE

URETICI

E

FATEMEH NASROLLAH ZADEH

MASOUMIAN

E

FEVZI CELIK

ADANIR

E

HUSEYIN

BARDAK

E

MERAL AYBUKE

KOC

E

MERYEM

OZKAN

E

SADUN

SOYKIR

E

SANAN

ABIYEV

E

YASEMIN

OZANT

E

YCH01:A2 Award:CHEMISTRY

First Name

Last Name

Grade

YELIZ LERZAN

BAYBAR

A

AHMET

OZONCU

A

SUDE

AKYEL

B

ZEKI

BEYZADE

B

DURMUS BORA

CAGER

B

CANDAN MUNUR

CAN

B

OSMAN

KOCINI

B

NAILE

SABAN

B

HUSREV

TANCER

B

SULUN

ASAFHAN

C

BERAN

AYBAR

C

BEHIYE CANSU

ERATA

C

DENIZ

OZDIREN

C

CANSU

PEKEL

C

DILEM

UZUNOGLU

C

ENC

YILMAZ

C

FILIZ ELENA

TILKI

D

NESIL

ZENGI

D

ILAYDA

ASGAR

E

XPH01:AS Award:PHYSICS

First Name

Last Name

Grade

KEMAL

ATALAR

A

ALISAN

CEK

B

ILAYDA

ASGAR

B

ARDA

ATAMTURK

B

DILEM

UZUNOGLU

B

SANAN

ABIYEV

C

IMGE

AKYENER

C

HUSEYIN

BARDAK

C

EKIN

SAHIN

C

DENIZ

ALEMDAR

D

ALP

ATAI

D

SILA

BOLAT

D

EKIN

EJDEROGLU

D

OZKAN

GUNAY

D

RESAT

SERPEK

D

AYER

ZEKAI

D

ALI

BEYIT

E

SAYAR

ERCANTAN

E

DOGUKAN

EVCIL

E

CEVAT

GUNAY

E

UGUR

KARASALIH

E

GUNAY

ZORT

E

YPH01:A2 Award:PHYSICS

First Name

Last Name

Grade

ENC

YILMAZ

B

ARDA

ATAMTURK

C

CANSU

PEKEL

C

DILEM

UZUNOGLU

C

ILAYDA

ASGAR

D

XEC01:AS Award:ECONOMICS

First Name

Last Name

Grade

AZIZ

ALTAY

A

UNIT MARKS

6663 :GCE Unit:CORE MATHEMATICS 1

First Name

Last Name

UMS

UMS (Grade)

BURCU

BEYZADE

100/100

A

LADEN

ELKIRAN

100/100

A

KEMAL

ATALAR

98/100

A

NESRIN

HATIPOGLU

98/100

A

TUNAY

BALCI

96/100

A

AZIZ

ALTAY

95/100

A

BUSE YEL

BEKTAS

95/100

A

SANEM

CAGA

95/100

A

IZEL

OGUZ

91/100

A

ALP

ATAI

89/100

A

ALI

BEYIT

89/100

A

ALISAN

CEK

87/100

A

EKIN

EJDEROGLU

87/100

A

DENIZ

ALEMDAR

85/100

A

YAREN

FADILOGLULARI

84/100

A

AYNIL

KESKIN

84/100

A

CEMAL BARTU

BEKTAS

82/100

A

CEVAT

GUNAY

82/100

A

SELIN

ADAOZ

80/100

A

DAMLA

ARHUN

77/100

B

KARDELEN

BESEN

76/100

B

ILAYDA

ASGAR

74/100

B

DOGUKAN

EVCIL

74/100

B

CORINA VILENA

IORDACHESCU

74/100

B

ALI

CELER

73/100

B

FEVZI CELIK

ADANIR

71/100

B

SEVILAY

CAFEROGLU

71/100

B

OZKAN

GUNAY

71/100

B

EKIN

SAHIN

71/100

B

EFSANE

URETICI

71/100

B

SANAN

ABIYEV

70/100

B

MERYEM

OZKAN

70/100

B

AYER

ZEKAI

70/100

B

SERRA

KUCUK

69/100

C

HUSEYIN

BARDAK

67/100

C

GUNAY

ZORT

67/100

C

CANAY

BEDEOGLU

66/100

C

ERDIM

KARASALIH

66/100

C

ECE

ERYASAR

64/100

C

SADUN

SOYKIR

64/100

C

ALI

EDIP

63/100

C

FATEMEH NASROLLAH ZADEH

MASOUMIAN

63/100

C

PEMBE

SAHLI

63/100

C

RESAT

SERPEK

63/100

C

ESRA

GIRENITLIOGLU

60/100

C

UGUR

KARASALIH

57/100

D

UMAY

OKSUZ

55/100

D

YASEMIN

OZANT

55/100

D

HUSEYIN

OZEROL

55/100

D

SILA

BOLAT

53/100

D

TAYYAR

ARISOY

52/100

D

EDA NADIRE

KUCUK

52/100

D

MERAL AYBUKE

KOC

50/100

D

IMGE

AKYENER

47/100

E

BERK

YUCEMOZ

47/100

E

UNSAL

KAYNAK

45/100

E

MUSTAFA HACIAHMET

GULCEKEN

42/100

E

BERK

KARKUTOGLU

42/100

E

YAGMUR

AKSARAY

40/100

E

CAN BATIN

AVDAN

40/100

E

6664 :GCE Unit:CORE MATHEMATICS 2

First Name

Last Name

UMS

UMS (Grade)

KEMAL

ATALAR

100/100

A

LADEN

ELKIRAN

100/100

A

BURCU

BEYZADE

99/100

A

ALISAN

CEK

91/100

A

NESRIN

HATIPOGLU

91/100

A

SANAN

ABIYEV

90/100

A

ARDA

ATAMTURK

89/100

A

ALP

ATAI

87/100

A

EKIN

EJDEROGLU

87/100

A

EKIN

SAHIN

87/100

A

SANEM

CAGA

83/100

A

CEVAT

GUNAY

83/100

A

TUNAY

BALCI

81/100

A

AZIZ

ALTAY

77/100

B

AYER

ZEKAI

76/100

B

ALI

BEYIT

74/100

B

YAREN

FADILOGLULARI

74/100

B

BUSE YEL

BEKTAS

73/100

B

CEMAL BARTU

BEKTAS

73/100

B

KARDELEN

BESEN

73/100

B

SERRA

KUCUK

73/100

B

AYNIL

KESKIN

69/100

C

DENIZ

OZDIREN

69/100

C

DOGUKAN

EVCIL

67/100

C

DENIZ

ALEMDAR

66/100

C

YASEMIN

OZANT

66/100

C

HUSEYIN

BARDAK

64/100

C

ALI

EDIP

64/100

C

OZKAN

GUNAY

63/100

C

SELIN

ADAOZ

61/100

C

FILIZ ELENA

TILKI

61/100

C

FEVZI CELIK

ADANIR

60/100

C

ILAYDA

ASGAR

60/100

C

SILA

BOLAT

60/100

C

ECE

ERYASAR

60/100

C

CORINA VILENA

IORDACHESCU

60/100

C

EFSANE

URETICI

60/100

C

MERYEM

OZKAN

58/100

D

CENK

TOKSOY

58/100

D

RESAT

SERPEK

57/100

D

EDA NADIRE

KUCUK

53/100

D

CAN BATIN

AVDAN

50/100

D

ERDIM

KARASALIH

47/100

E

FATEMEH NASROLLAH ZADEH

MASOUMIAN

47/100

E

SADUN

SOYKIR

47/100

E

MERAL AYBUKE

KOC

45/100

E

CANAY

BEDEOGLU

43/100

E

UMAY

OKSUZ

43/100

E

IMGE

AKYENER

42/100

E

TAYYAR

ARISOY

40/100

E

UGUR

KARASALIH

40/100

E

6665 :GCE Unit:CORE MATHEMATICS 3

First Name

Last Name

UMS

UMS (Grade)

SUDE

AKYEL

98/100

A

YELIZ LERZAN

BAYBAR

92/100

A

AHMET

OZONCU

88/100

A

CANDAN MUNUR

CAN

85/100

A

NAILE

SABAN

83/100

A

DILEM

UZUNOGLU

83/100

A

OSMAN

KOCINI

80/100

A

ENC

YILMAZ

78/100

B

ZEKI

BEYZADE

73/100

B

HUSREV

TANCER

73/100

B

ARDA

ATAMTURK

68/100

C

BUSE

DOGRU

68/100

C

BEHIYE CANSU

ERATA

68/100

C

CAGLA

OZBIRIM

67/100

C

NESIL

ZENGI

67/100

C

CANSU

PEKEL

65/100

C

BERAN

AYBAR

62/100

C

SULUN

ASAFHAN

55/100

D

DURMUS BORA

CAGER

55/100

D

6666 :GCE Unit:CORE MATHEMATICS 4

First Name

Last Name

UMS

UMS (Grade)

AHMET

OZONCU

91/100

A

SUDE

AKYEL

84/100

A

ZEKI

BEYZADE

81/100

A

CAGLA

OZBIRIM

77/100

B

YELIZ LERZAN

BAYBAR

71/100

B

NAILE

SABAN

70/100

B

BERAN

AYBAR

67/100

C

ARDA

ATAMTURK

65/100

C

DURMUS BORA

CAGER

63/100

C

OSMAN

KOCINI

63/100

C

DILEM

UZUNOGLU

63/100

C

BUSE

DOGRU

62/100

C

BEHIYE CANSU

ERATA

58/100

D

CANDAN MUNUR

CAN

55/100

D

ENC

YILMAZ

53/100

D

NESIL

ZENGI

42/100

E

CANSU

PEKEL

40/100

E

6677 :GCE Unit:MECHANICS 1

First Name

Last Name

UMS

UMS (Grade)

KEMAL

ATALAR

100/100

A

SUDE

AKYEL

90/100

A

ARDA

ATAMTURK

90/100

A

BURCU

BEYZADE

87/100

A

LADEN

ELKIRAN

87/100

A

ENC

YILMAZ

87/100

A

YELIZ LERZAN

BAYBAR

85/100

A

EKIN

EJDEROGLU

85/100

A

ZEKI

BEYZADE

80/100

A

CANDAN MUNUR

CAN

80/100

A

NESRIN

HATIPOGLU

80/100

A

BUSE YEL

BEKTAS

78/100

B

ALISAN

CEK

78/100

B

BUSE

DOGRU

78/100

B

HUSREV

TANCER

78/100

B

AZIZ

ALTAY

77/100

B

ILAYDA

ASGAR

77/100

B

OSMAN

KOCINI

77/100

B

AHMET

OZONCU

77/100

B

DENIZ

ALEMDAR

75/100

B

DOGUKAN

EVCIL

73/100

B

DILEM

UZUNOGLU

73/100

B

SANAN

ABIYEV

72/100

B

SANEM

CAGA

72/100

B

EKIN

SAHIN

72/100

B

YAREN

FADILOGLULARI

70/100

B

DENIZ

OZDIREN

70/100

B

EFSANE

URETICI

70/100

B

DURMUS BORA

CAGER

68/100

C

ALI

EDIP

68/100

C

AYER

ZEKAI

67/100

C

ALP

ATAI

65/100

C

CEVAT

GUNAY

65/100

C

AYNIL

KESKIN

65/100

C

BEHIYE CANSU

ERATA

63/100

C

CAGLA

OZBIRIM

63/100

C

RESAT

SERPEK

63/100

C

BERAN

AYBAR

62/100

C

CORINA VILENA

IORDACHESCU

62/100

C

NESIL

ZENGI

62/100

C

FILIZ ELENA

TILKI

60/100

C

TUNAY

BALCI

58/100

D

HUSEYIN

BARDAK

58/100

D

GUNAY

ZORT

55/100

D

FEVZI CELIK

ADANIR

52/100

D

KARDELEN

BESEN

52/100

D

SERRA

KUCUK

50/100

D

NAILE

SABAN

50/100

D

SELIN

ADAOZ

48/100

E

ALI

BEYIT

48/100

E

SULUN

ASAFHAN

46/100

E

CAN BATIN

AVDAN

42/100

E

SILA

BOLAT

42/100

E

MERAL AYBUKE

KOC

40/100

E

CANSU

PEKEL

40/100

E

6683 :GCE Unit:STATISTICS 1

First Name

Last Name

UMS

UMS (Grade)

AZIZ

ALTAY

99/100

A

KEMAL

ATALAR

94/100

A

CENK

TOKSOY

56/100

D

6684 :GCE Unit:STATISTICS 2

First Name

Last Name

UMS

UMS (Grade)

AZIZ

ALTAY

80/100

A

KEMAL

ATALAR

71/100

B

6667 :GCE Unit:FURTHER PURE 1

First Name

Last Name

UMS

UMS (Grade)

KEMAL

ATALAR

97/100

A

AZIZ

ALTAY

76/100

B

EKIN

EJDEROGLU

68/100

C

6689 :GCE Unit:DECISION MATHEMATICS 1

First Name

Last Name

UMS

UMS (Grade)

KEMAL

ATALAR

87/100

A

6PS01:GCE Unit:PSYCHOLOGY 1

First Name

Last Name

UMS

UMS (Grade)

DENIZ

ALEMDAR

53/80

C

UNSAL

KAYNAK

37/80

E

6PS02:GCE Unit:PSYCHOLOGY 2

First Name

Last Name

UMS

UMS (Grade)

DENIZ

ALEMDAR

98/120

A

UNSAL

KAYNAK

74/120

C

WBI01:IAL Unit:BIOLOGY 1

First Name

Last Name

UMS

LADEN

ELKIRAN

117/120

CEMAL BARTU

BEKTAS

114/120

TUNAY

BALCI

108/120

AZIZ

ALTAY

105/120

BURCU

BEYZADE

105/120

YAREN

FADILOGLULARI

105/120

ALI

EDIP

99/120

NESRIN

HATIPOGLU

99/120

AYSE MUGE

BOYACI

98/120

BUSE YEL

BEKTAS

96/120

KEMAL

ATALAR

93/120

AYNIL

KESKIN

90/120

SANEM

CAGA

90/120

MERYEM

OZKAN

84/120

SELIN

ADAOZ

84/120

CORINA VILENA

IORDACHESCU

81/120

EFSANE

URETICI

78/120

DENIZ

ALEMDAR

75/120

AYER

ZEKAI

72/120

CAN BATIN