banner564
banner556

Yanlış anlaşılma düzeltildi

Bakan Dürüst, Bird Airlines ile ilgili eleştirilere karşılık, “İzin değil, ön izin söz konusu, KKTC’nin uçuş izni verme yetkisi yok” dedi

banner611
Yanlış anlaşılma düzeltildi
banner598
banner616
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Bird Airlines ile ilgili eleştirilere karşılık, “İzin değil, ön izin söz konusu. KKTC’nin uçuş izni verme yetkisi yok” dedi. Dürüst, “Gelmek isteyenlere desteğimiz tam. İki ya da üç hava yolu şirketiyle bilet fiyatlarının istenen noktaya gelmesi mümkün değil” ifadelerini de kullandı.
Dürüst yazılı açıklamasında, şunları kaydetti:
“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti’nin bir ada ülkesi konumunda olduğundan dolayı, ulaşımın ya deniz ya da hava yolu ile mümkün olabileceği gerçeği ışığında, adamıza gelecek olan yabancı turistlerin ve özellikle son dönemlerde ülkemizi tercih eden öğrencilerin sayısının artış göstermesi karşısında, yükselen uçak bilet fiyatlarının aşağıya çekilebilmesi adına elbette ki uçuş alternatiflerinin atması gerekmektedir. Bu gerçeği göz ardı etmenin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devletine olan inançla direk olarak bağlantılı olması yanında ekonomi ve siyaset bilmekle de aynı oranda bağlantılı bir durumdur.” 
İki ya da üç hava yolu şirketi ile bilet fiyatlarının istenen noktaya gelebilmesinin mümkün olmadığını kaydeden Dürüst, “Biz istiyoruz ki Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti’ne birçok hava yolu şirketi uçuş yapsın. Bütün mücadelemiz bu yöndedir” dedi.
Dürüst, “Sadece Bird Airlines değil, her kim ki gerek KKTC’den gerekse de yurt dışından herhangi bir havayolu şirketi, TC Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün kriterlerini yerine getirir ve yeterlilik belgesi alarak KKTC’ye uçuş için bize müracaat ederse, desteğimiz tam olacaktır” diye ekledi.  Dürüst, Sivil Havacılık Dairesi’ne yönelik eleştirilere de yanıt vererek, dairenin sivil havacılık konularında teknik donanıma sahip olduğunu kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2017, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473