Yargı ve ihraç

Ercan’dan çıkış yaparken tutuklanan Zaki Lazim’in kaçak olduğu ortaya çıktı

Yargı ve ihraç
banner432

Yaklaşık bir yıldan beri ülkede kaçak olarak yaşayan ve önceki gün Ercan Havaalanından çıkış yapmak isterken yakalanan zanlı Zaki Baseem Lazim Ghazlawi’nin dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.
Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Polis memuru Mehmet Bayır olayla ilgili bulguları aktardı. 
Bayır, huzurda bulunan zanlı Zaki Baseem Lazim Ghazlawi’nin 24 Ağustos 2019 tarihinde saat 03.15'te Ercan Havalimanı’nda yapılan kimlik kontrolü esnasında 13 Ekim 2018 tarihinden itibaren ülkede ikamet izinsiz olduğunun tespit edildiğini söyledi. 
Polis, olayın akabinde tutuklanan zanlının gönüllü ifade verip ülkede çeşitli yerlerde kaçak olarak çalıştığı ve bazen pansiyonda bazen de sokakta kaldığı beyanında bulunduğunu belirtti. 
Polis, mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmada zanlının ülkede kaçak geçirdiği süre içerisinde ne yaptığının araştırılıp suça karışıp karışmadığının araştırılacağını söyledi. 
Polis, aktarmış olduğu olgular ışığında zanlının ilk etap da soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner465

banner460