Yasak aşk ve intikam

Kocasını zincire bağlayıp sevişmeye başlayan ve yatak odasını sevgilisi Zidan Tecimer’e izlettirmekle suçlanan H.Ç. ülke gündemini değiştirdi

Yasak aşk ve intikam
Çiğdem AYDIN
Girne-Alsancak bölgesinde geçtiğimiz Perşembe günü yaşandığı iddia edilen ve ülke genelinde gündem olan yasak aşk zanlıları dün mahkemeye çıkarıldı. Mahkeme tarafından teminata bağlanan zanlılar hakkında aktarılan iddialar ise ancak pembe dizilerde görülecek sahneleri andırıyor.
İddialara göre, Hatice Çelik 2 yıldır ilişki yaşadığı Zidan Tecimer’i kıskançlık krizine sokmak için şöyle bir plan yaptı. Tek katlı evinin camını açık bırakan Çelik, kocası O.Ç’yi ellerinden yatağa bağladı. Daha sonra kocası ile ilişkiye giren Çelik, sevgilisi Tecimer’in görmesi için perdeleri açtı. Gördükleri karşısında kıskançlık krizine giren Tecimer, açık olan camdan içeri girdi ve yatağa bağlı koca ile sevgilisi Tecimer’i ciddi şekilde darp etti.
Tecimer olay yerinden kaçarken, darp edilen O.Ç ile eşi Hatice Çelik polise giderek şikâyetçi oldu. 

Hırsız dediler ama…
Hatice Çelik, eve hırsız girdiğini, eşi ile kendisini darp ettiğini öne sürdü. İlişkiden habersiz ola O.Ç de aynı yönde polise ifade verdi. İfade üzerine tespit edilerek gözaltına alınan Tecimer, hırsızlık iddialarının doğru olmadığını, Hatice Çelik ile iki yıldır ilişkisi olduğunu söyledi. Olay günü Çelik’in kendisini çağırdığını ve kocası ile ilişkisini izlettirmek istediğini anlatan Tecimer, hırsızlık olayından aklanırken aleyhinde mülke tecavüz ve darp suçundan soruşturma başlatıldı. 

Polise itirafta bulundu…
Polise eve hırsız girdiğine dair yalan bilgi veren Hatice Çelik’in ise polise itirafta bulunduğu belirtilirken, Çelik aleyhine de Amme fesatçılığından dava getirildi.
Olayın ardından tutuklanan ve 3 gündür polis gözetiminde bulunan Tecimer ile Çelik teminat talebi ile mahkemeye çıkarıldı. Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis, zanlı Zidan Tecimer’in “Mülke tecavüz” ve “Ciddi darp”, zanlı Hatice Çelik’in ise “Polise yalan bilgi verme” ve “Amme fesatçılığından” tutuklandığını anlattı. Polis, zanlılar aleyhinde başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ifade ederek uygun bir teminata bağlanmaları talebinde bulundu. 

Kıskanç aşık teminatı yatıramadı
Mahkeme, zanlı Zidan Tecimer’in davaları görüşülünceye kadar yurt dışına çıkışını yasaklayarak 2 bin TL nakdi, bir kefilin 50 bin TL’lik kefalet senedi ile serbest bırakılmasına karar verdi. Mahkeme Hatice Çelik’in ise yurt dışına çıkışının yasaklanmasına, 3 bin TL nakdi, 50 bin TL şahsi kefalet imza ederek serbest bırakılmasına emir verdi. Mahkemenin teminat şartlarını yerine getiremeyen Tecimer, 1 ayı geçmeyecek şekilde cezaevine gönderilirken, Çelik davaları görüşülünceye kadar serbest kaldı.

Yakınları mahkemede olay çıkardı
Mahkemenin ardından darp edilen Çelik’in eşinin çocukları ve yakınları olay çıkardı. Polis aracına götürülmek için mahkeme salonundan çıkarılan Zidan Tecimer ve Hatice Çelik,  O.Ç.’nin yakınları tarafından saldırıya uğradı. Mahkemedeki polis ekipleri ek takviye çağırmak zorunda kaldı. Girne Adli Şube’de ve CÖŞ’te görevli polis ekipleri mahkemeye geldi. 
Polis, mahkemede usulsüz davranışta bulunarak olay çıkaran üçü kadın 5 kişiyi, yargıç emri ile tutukladı. Tutuklanan Ferhat Aruk, Mesut Çelik, Hacer Aruk, Nur Şengün ve Mevlana Çimçik’e “Rahatsızlık ve uygunsuz tavır hareket” davası okunurken, Ferhat Aruk ve Mesut Çelik’e  “Darp” davası da okundu.
Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2017, 10:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER