43 kişi katıldı

Sivil Savunma, Dipkarpazlı gençler için kamp düzenledi

 43 kişi katıldı

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı, Dipkarpazlı gençler için kamp düzenledi.

43 kişilik kafilenin 26 Şubat’ta başlayan ve 29 Şubat’ta sona eren 3 günlük kampı Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı Esentepe Sosyal Tesisleri’nde yapıldı.
Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı’ndan verilen bilgiye göre, kampta gençlere, ilkyardım eğitimi ve arama kurtarma faaliyetleriyle ilgili bilgi verildi. 
Kamp kapsamında doğa yürüyüşü, Karaoğlanoğlu Şehitliği, Çıkarma Plajı ziyaretleri, Girne’ye kültür gezisi düzenlendi.
Kıbrıs tarihi ve Sivil Savunma tanıtım filmlerin gösterildiği kampta yarışmalar da yapıldı.
Gençler, kampta Erenköy Mücahidi Emekli Öğretmen Oğuz Serbaş ile Bursa Mustafakemalpaşa İlçesi Muharip Gaziler Derneği mensuplarıyla da tanışma imkanı buldu.
Kampın kafile başkanlığını Baver Dağ ile Sinan Dağ’ın yaptığı kaydedildi.

Halk örgütü eğitimleri başladı
Öte yandan Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı'nca hazırlanan 2016 yılı eğitim planlaması çerçevesinde Sivil Savunma Halk Örgütü teşkillerinde görevli mükellef personelin eğitimlerine başlandı.
Yapılan açıklamaya göre, eğitimlerde geçtiğimiz yıllardan farklı olarak Milli Eğitim Bakanlığı ile Sivil Savunma Teşkilatı işbirliğinde başlatılan “Uyuşturucu ile Mücadele Eğitimi projesi” kapsamında Halk Örgütü Mükellef personeline yönelik uyuşturucu ile mücadele eğitimi de verilecek. 
Sivil Savunma Teşkilatı Bölge Müdürlükleri, Arama ve Kurtarma Şube Müdürlüğü personeli tarafından verilecek kurslarda, sivil savunma temel eğitimi, ilk yardım, deprem, yangın söndürme ve kurtarma ve uyuşturucu ile mücadele konuları işlenecek.
Ülke genelinde 5 ilçede devam edecek olan Halk Örgütü eğitimlerinin 31 Mayıs tarihine kadar tamamlanması hedefleniyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2016, 09:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner455