Bakanlık kararlı

Kemal Dürüst, “Kaliteli ara eleman sıkıntısını, meslek liseleri ile çözeceğiz” dedi

Bakanlık kararlı
Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, okullara başlattığı ziyaretler çerçevesinde önceki gün Güzelyurt’taki Şehit Turgut Ortaokulu ile Güzelyurt Meslek Lisesi’ni ziyaret etti.
Bakanlık Müsteşarı Bumin Paşa, Bakanlık Özel Kalem Müdürü Şifa Soğukpınar ve Genel Ortaöğretim Dairesi Müdürü Hüseyin Kavaz’ın da eşlik ettiği okul ziyaretlerinde Bakan Dürüst, Okul Yönetimi ve Okul Aile Birlikleriyle bir araya gelerek, okulun ihtiyaçları hakkında bilgi aldı.
Sınıfları da ziyaret eden Bakan Dürüst, öğrencilerle sohbet etti.
Dürüst, Şht. Turgut Ortaokulu ve Güzelyurt Meslek Lisesi ziyaretleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında, tüm okullara olabildiğince katkı yapmayı hedeflediklerini belirtti. Bakan Dürüst, bu amaçla, okulların ihtiyaçlarının ve eksiklerinin en kısa süre içerisinde giderilmesi, öğretmenlerin daha huzurlu ve kaliteli ortamda öğretim vermesi amacı ile okullara yönelik olarak ziyaretler gerçekleştirip, yerinde incelemelerde bulunduklarını dile getirdi.
Meslek Liselerinin öneminde de vurgu yapan Bakan Dürüst, KKTC’nin “kaliteli ara eleman fakiri” bir ülke olduğuna vurgu yaparak, bu sıkıntının meslek liseleri ile çözülebileceğini, KKTC’deki üniversiteler ile meslek liselerinin bu noktada birlikte hareket ederek, kaliteli ara eleman yetiştirilmesinin desteklenmesi konusunda Bakanlık olarak çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2016, 09:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473