Çevrecilere söz verdi

banner514

Bakan Evren, "Ülkenin birçok noktasında katı atık transfer istasyonları oluşturmayı hedefliyoruz” dedi

Çevrecilere söz verdi
banner551
banner432
Bayındırlık Çevre ve Kültür Bakanı Kutlu Evren, Hakkı Atun Başkanlığındaki Çevre Koruma Vakfı (ÇEKOVA) heyetini kabul etti.
Evren, kabulde yaptığı konuşmada, göreve geldiği günden itibaren çalışma alanlarından çevrenin her zaman kendisi için büyük bir hassasiyet teşkil ettiğini söyledi.
Çevre ile ilgili Sivil Toplum Örgütlerinin katılımı ve desteğiyle Çevre Değişiklik Yasa Tasarısı’nın hazırlandığını anımsatan Evren, tasarının yasalaşmasının ardından çevre ile ilgili güncel birçok soruna çözüm üretebilecek bir konumda olabileceklerini ifade etti.
Bakan Evren Türkiye Cumhuriyeti kaynaklı fonlar ile birlikte ülkenin birçok noktasında katı atık transfer istasyonları oluşturulmasını hedeflediklerini de ifade etti.

Atun: Herkese görev düşüyor
ÇEKOVA Başkanı Hakkı Atun da konuşmasında, gerek yol kenarları gerek ise kentsel temizlik konusunda yaşanan duyarsızlığa karşı örgütlenmenin önemine işaret ederek, bu konularda belediyeler ve kaymakamlıklara da büyük görevler düştüğünü söyledi.
Çevre sorunları konusunda her zaman empatiye ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Atun, neler yapılabileceği konusunda sokaktaki vatandaştan devlet kademesine kadar herkesin sorumluluk taşıması gerektiğini belirtti.
Kabulde ayrıca, ÇEKOVA Mütevelli Heyeti Başkanı Kenan Atakol ve diğer vakıf üyeleri de çevre sorunları ve çözüm önerileri konusunda görüşlerini paylaştılar.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2016, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner468