banner564
banner556

Dev maçta inanılmaz olay

Libertadores kupasında Arjantin devleri Boca Juniors ile River Plate'i karşı karşıya getiren maçta River Plate oyuncularına tribünden gaz atıldı ve maç tatil edildi

Dev maçta inanılmaz olay
Hamit SAKALLI
Arjantin'in iki devi Boca Juniors ile River Plate'i karşı karşıya getiren Libertadores kupası maçına olaylar damga vurdu. Superclasico olarak bilinen karşılaşmanın ilk yarısı 0-0 sonuçlandı ve takımlar soyunma odasına gitti. Ancak ikinci yarı öncesi olanlar oldu.

Tüneli deldiler, gaz sıktılar!
River Plate oyuncuları, ikinci devreyi oynamak üzere sahaya çıkmak üzereyken, çıkış tüneline yakın bir bölgeye birdenbire biber gazı atıldı. İlk anda gazın, taşkınlıkta bulunan taraftarlara müdahale amacıyla polis tarafından atıldığı düşünüldüyse de, daha sonra bu gazın, tribünlerden geldiği anlaşıldı. Gazdan fazlasıyla etkilenen River Plate oyuncularına saha içinde müdahale edildi. Daha sonra polis, söz konusu saldırıyı gerçekleştiren tribüne müdahale ederek olayları yatıştırdı. Bu arada bazı futbolcuların vücutlarında, gaz nedeniyle yanıklar oluştuğu görüldü.
Bu arada gazın nasıl ve tam nereden atıldığını gösteren ve sosyal medyaya yansıyan bazı görüntüler şok etkisi yarattı. Bu görüntülerde, Boca Juniors taraftarlarının, çıkış tünelini delip, o delikten içeri gaz sıktığı görülüyor.

75 dakikalık bekleme
Olayların ardından konuk takım oyuncularının gazdan etkilenmesi nedeniyle, River Plate yöneticileri, maçın ertelenmesi talebinde bulundu. Hakemler ve CONBEMOL yetkilileri, yaklaşık bir saat 15 dakika boyunca, bir kısmı saha içerisinde olmak üzere sayısız toplantı düzenledi. 75 dakikalık beklemenin ardındansa, maçın tatil edilmesine karar verildi. Kararın açıklanmasının bu denli gecikmesinin nedenininse, tribünlerde yaşanabilecek olası olayları engellemek olduğu belirtiliyor.
Libertadores Kupası'nın çeyrek final aşamasındaki bu eşleşmenin ilk maçını River, kendi sahasında 1-0 kazanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2015, 08:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner474