banner493

Futbolda yeni açılım

Cumhurbaşkanı Tatar önderliğinde futbolda yıllardan sonra önemli bir proje gündeme geldi

Futbolda yeni açılım
banner432

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu ve beraberindeki heyet, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı ziyaret ederek görüştü.

Sertoğlu: Dev bir adım atmayı hedefliyoruz
Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, Türkiye Büyükelçiliği dahil olmak üzere tüm görüşmeleri tamamlayarak yıllardır kanayan yaramız olan spor izolasyonları konusunda Cumhurbaşkanlığı ile birlikte yürütülen proje ile ilgili görüşmek üzere Cumhurbaşkanı’nı ziyaret ettiklerini belirterek, doğru hamleler yaparak Cumhurbaşkanı’nın önderliğinde bu konuda uzun yıllardan sonra dev bir adım atmayı hedeflediklerini söyledi.

Tatar: Spor ambargoları ortak sorunumuz
Cumhurbaşkanı Tatar kabulde yaptığı konuşmada, spor ambargolarının gençliğimizin ve hepimizin ortak sorunu olduğunu, bunun insan hakları sorunu olduğunu belirterek, bütün dünyanın da bunu bildiğini kaydetti. 

“Erdoğan ile konuyu görüştük”
“Bu mücadeleyi sürdürmek bizim gençlerimize olan görevimizdir. Uluslararası bağlantıları en iyi şekilde değerlendirmek suretiyle bu engellerin nasıl aşılacağı konusunda hep birlikte çalışmak gençlere olan borcumuzdur” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bu konuyu görüştüklerini, Türkiye takımlarında yer alan Kıbrıslı Türk sporcularla görüştürdüklerini belirtti. 

Gençlerimiz dünyaya kendini anlatmaya çalışıyor
Kıbrıs Türk halkının her türlü spor alanında büyük bir inançla, aile desteğiyle ve imkanları doğrultusunda devletin de desteğiyle başarılı ve yetenekli sporcular yetiştirdiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye milli takımlarında yer alarak dünyaya kendimizi anlatmaya çalıştığımızı söyledi.

Birlikte çalışarak aşabiliriz
Doğru temasları bularak birlikte çalışarak bu konuyu aşabilme temennisinde bulunan Cumhurbaşkanı Tatar, sporun ve futbolun Eylül ayından itibaren yeniden belli koşullarda pandemi tedbirlerine ve düzenlemelere bağlı kalarak başlayacağını ifade ederek, tüm futbol camiasına başarılar diledi.
Görüşmede KTFF Dış İlişkiler Sorumluları Hasan Çerkez ve Muhittin Tolga Özsağlam, KTFF Genel Sekreteri Av. Enver Baturalp, Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Berna Çelik Doğruyol ve Cumhurbaşkanlığı Spor Danışmanı Sertaç Bozatlı hazır bulundu. 

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner474

banner460