Kemal tarih yazdı

banner453

Antalya’da düzenlenen half Ironman yarışına katılan Kemal Elektrikçi ikinci gelerek ironman ödülü alan ilk Kıbrıslı Türk oldu

Kemal tarih yazdı
banner432
banner480
Yüzme, bisiklet ve koşu parkurlarının arka arkaya geçildiği triatlon sporunun en zorlu ikinci yarışı olan orta mesafe triatlonu geçtiğimiz hafta sonu Antalya’da ve Güney Kıbrıs’ta gerçekleşti. Sporcuların 1,9 kilometre yüzüp, 90 kilometre bisiklet sürdüğü ve hemen ardından 21,1 kilometre koşarak finişe ulaşmaya çalıştığı 70.3 olarak isimlendirilen orta mesafe triatlon yarışlarının ilki güney Kıbrıs’ta oldu. 
Limasol’daki İngiliz üslerinin düzenlediği K1 MAN yarışı özellikle bisiklet parkurundaki yokuşlar ile sporculara zor dakikalar yaşattı. K1 MAN yarışına Ares adına katılan Cem Dağdelen ile Çağan Öztuna ikilisinden Cem Dağdelen kendi kategorisinde üçüncü olarak kürsüye çıktı ve iki hafta önceki Ironman Barcelona yarışının ardından half ironman mesafesinde bir yarışı daha tamamlamış oldular.
K1 MAN yarışından bir gün sonra Türkiye Antalya’da düzenlenen bir başka orta mesafe triatlonu ise ironman organizasyonu idi. Gloria Half Ironman yarışına da Ares’ten 3 sporcu katıldı.

banner477
Kemal elektrikçi tarih yazdı
Triatlon tarihinin en prestijli organizasyonlarından olan Ironman’ın Türkiye bacağı son iki yıldır Antalya’da Gloria Half Ironman olarak düzenleniyor. Binlerce sporcunun katıldığı Gloria Half Ironman yarışına Ares’ten Kemal Elektrikçi, Deniz Kalıpçıoğlu ile Bekir Yemen katıldı.
Son iki yılında Türkiye Triatlon Şampiyonu olarak bir ilke imza atan Ares triatloncusu Kemal Elektrikçi Gloria Half Ironman yarışında bağırsak enfeksiyonu yaşamasına rağmen 5 saat 11 dakika 32 saniyede finişe ulaştı ve yaş kategorisinde ikinci gelerek Ironman kürsüsüne çıkıp ödül aldı ve tarihte ilk kez bir Kıbrıslı Türk ironman organizesinde ödül almış oldu.
Ares’in diğer triatloncuları Deniz Kalıpçıoğlu 5:40:24 ile finişe ulaşırken, Bekir Yemen ise 6:29:48’lik derece ile yarışı tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2016, 10:19

Diyalog Gazetesi

banner478
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner474

banner460