banner556

Sprintte Kemal-Mine Olimpikte Buğra-Ayşa

Triatlonda sezonun final yarışı İskele’de muhteşem bir organizasyon ile gerçekleşti; birinciler belli oldu

Sprintte Kemal-Mine Olimpikte Buğra-Ayşa

Triatlon Federasyonu tarafından düzenlenen sezonun son yarışı önceki gün İskele’de Noyanlar sponsorluğunda gerçekleşti. Noyanlar İskele Triatlonu’nda olimpik mesafede 14, sprint mesafede 35 ve olimpik takım olarak da 7 ekip mücadele etti. 
İskele Makenzi Plajı’nda gerçekleşen yarışta sprint mesafede sporcular 750 metre yüzdü, 20 kilometre bisiklet sürdü ve 5 kilometre koşarak finişe ulaştı. Sprint triatlonun en hızlısı Ares Spor Kulübü’nden Kemal Elektrikçi oldu. 
Olimpik mesafede sporcular 1.5 kilometre yüzdü, 40 kilometre bisiklet sürdü ve 10 kilometre koşarak en hızlı şekilde finişe ulaşma mücadelesi verdi. Olimpik triatlonun birincisi ise yine Ares Spor Kulübü’nden Buğra Korahan oldu.

Ödüller Bakan Arıklı’dan
Sezonun final yarışında sporculara ödülleri Spordan Sorumlu Başbakan Yardımcısı Erhan Arıklı takdim etti. Spor Dairesi Yönetim Kurulu Başkanı Mete Topçu ve Sertaç Bozatlı’nın hazır bulunduğu yarışmada kadınlar kategorisinde ise sprint mesafede Tüfekçi’den Mine Devrim, olimpik kadınlardan Ares’ten Ayşa Küçükakça zafere ulaşan sporcular oldu.  

banner560
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner468