banner564
banner556

“Gölge düşürüldü”

Kılıçdaroğlu, "Adliyedeki saldırı, Berkin Elvan'ın çocukluğuna da onun bizde yarattığı duygulara da en büyük ihanet eylemidir” dedi

“Gölge düşürüldü”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çağlayan Adliyesi'ndeki terör saldırısına ilişkin, "Adliyedeki saldırı, Berkin Elvan'ın çocukluğuna da, onun bizde yarattığı duygulara da en büyük ihanet eylemidir. Berkin Elvan bu toplumun yüreğinde özel bir yeri olan çocuğumuzdur. O eylemle maalesef ona gölge düşürüldü" dedi.
Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın Çağlayan Adliyesi'ndeki odasında terör saldırı sonucu hayatını kaybetmesine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, "Terörden bu ülke çok çekti. Silahla sonuç alınmaz. Terör kimden gelirse gelsin, nasıl gelirse gelsin, ne zaman gelirse gelsin hepimizin ortak bir hedefi olmalı, teröre karşı durmalıyız. Berkin Elvan'ın babası geliyor yapmayın diyor, kan kanla yıkanmaz diyor, yazık günahtır diyor. Çocuğumun anısını kirletmeyin diyor. Adliyedeki saldırı, Berkin Elvan'ın çocukluğuna da, onun bizde yarattığı duygulara da en büyük ihanet eylemidir. Berkin Elvan bu toplumun yüreğinde özel bir yeri olan çocuğumuzdur. O eylemle maalesef ona gölge düşürüldü" diye konuştu. 
 
“İstihbarat ne yapıyor”
 Kılıçdaroğlu, "Bu ülkenin istihbarat örgütleri ne yapıyorlar, nasıl yapıyorlar, ellerini, kollarını sallayarak, ellerinde silahlarla, bayraklarla gidiyorlar ta savcının odasına kadar giriyorlar. Ne oluyor bu ülkede?" diye sordu. 
 
“Erdoğan, tarafsızlığına gölge düşüren birisi”
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tarafsız olmadığını savunan Kılıçdaroğlu, "Cumhurbaşkanı olur olmaz her yerde konuşan, tarafsızlığına gölge düşüren birisi. Bu konuda konuşması gereken birisi varsa Başbakandır. Sayın Erdoğan Cumhurbaşkanı, Başbakan değil" diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2015, 09:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner468