banner564

Hep birlikte mücadele

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Coronavirüsün tüm siyasi partilerin ve kuruluşların meselesi olduğunu söyledi

Hep birlikte mücadele
banner598

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Coronavirüs önlemleri kapsamında belediye başkanlarına, ''Evinde tencere kaynamadığı için gözü yaşlı her vatandaşın vebali sizin üzerinizdedir'' şeklinde konuşarak vatandaşlara her konuda yardımcı olmalarını istedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, video konferans yoluyla ''Türkiye'deki virüsle mücadele'' kapsamında belediye başkanlarına seslendi. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: 
''Covid-19 hastalığı döneminde belediyelerimize çok daha önemli görevler düşüyor. Cadde temizliği ve sağlık, hijyen malzemelerinin denetimini sıklaştırmalıyız. Gıda ve temizlik ürünlerini de ulaştırırken de Coronavirüs önlemlerine dikkat etmeliyiz. Evlerinden çıkmamalarını istediğimiz vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamalı ve geçim sıkıntısı çeken vatandaşlarımızı asla yalnız bırakmamalıyız. Evinde tencere kaynamadığı için gözü yaşlı her vatandaşın vebali sizin üzerinizdedir. En Büyük önceliğimiz vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesidir.
2 milyon haneye biner lira nakit yardımı gerçekleştiriyoruz. İstihdamı korumak amacıyla faaliyetlerine ara veren şirketlerin vergi ödemelerini erteleyerek bu sıkıntılı dönemi rahat geçirmeleri için fırsat tanıdık. Bankaların vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılaması için destek kredisi verme imkanı doğurduk. AK Parti olarak milletimizi bugüne kadar hayal kırıklığına uğratmadık
Corona salgını ile mücadele sadece hükümetimizin değil tüm siyasi partilerin ve kurum, kuruluşların meselesidir. Milletimiz göz boyamaya çalışanla halis niyetle hizmet edenin ayrımını böyle dönemlerde daha iyi yapar. Hamdolsun birçok ülkeye kıyasla iyi bir yerdeyiz ama bunu yeterli görmüyoruz. er alanda aldığımız tedbirlerle 83 milyonun tamamının yanında olduğumuzu göstermeye çalışıyoruz. 
Başlatılan ''Biz bize yeteriz'' kampanyasından toplanacak tutarı doğrudan ihtiyaç sahiplerine aktaracağız. Bu projeyi dinamitlemeye çalışmak ise gafletten ötedir. Türkiye'de kimse hukukun ve kanunların üzerinde değildir. Şu an hepimiz vatanımızın geleceğini ve sinsi bir düşmanla mücadele ediyoruz. Bu sinsi virüsün adı Coronavirüstür.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473