Neden yanıt veremiyorlar?

Kemal Kılıçdaroğlu, bütçe görüşmeleri sırasında hükümete yönelttiği sorulara cevap alamadığını söyledi

Neden yanıt veremiyorlar?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bütçe görüşmeleri sırasında hükümete yönelttiği sorulara yanıt alamadığını söyledi. Mevcut iktisadi programların yetersizliği nedeniyle sorunların aşılamadığı görüşünü savunan Kılıçdaroğlu, "Bütçe görüşmelerinde, bütün bu ayrıntıları olabildiğince, bütün çıplaklığıyla kamuoyunun önüne getirmeye çalıştım. Ama benim sorduğum hiçbir soruya maalesef hiçbir yanıt alamadım. Neden bizim sorularımıza yanıt veremiyorlar ya da vermiyorlar?" dedi.

Ankara’dan karayoluyla Kayseri’ye gelen ve CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık ile İl Başkanı Feyzullah Keskin ve çok sayıda partili tarafından kent girişindeki Boğazköprü mevkiinde karşılanan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İl Başkanlığı önünde 'Başbakan Kemal’ sloganı atan coşkulu kalabalık tarafından sevgi gösterisiyle karşılandı. Kılıçdaroğlu, yoğun ilgi nedeniyle il binasına girerken izdiham yaşandı. 

"Neden bizim oylarımız burada biraz düşük?"
Parti binasında basın mensuplarına açıklamada bulunan Kılıçdaroğlu, Kayseri'nin kendi olanakları ve iç dinamikleriyle büyüyen, gelişen bir şehir olduğunu belirterek, "O açıdan hepimizin gurur kaynağı" dedi. Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Kayseri’ye her gelişimde, Kayseriliye şu soruyu sormaktan kendimi alamamışım, ‘Neden bizim oylarımız burada biraz düşük?’ İsteriz ki daha nitelikli üretimin, daha kaliteli üretimin, daha çok istihdam yaratan bir sanayinin, Kayseri’de giderek büyümesini ve gelişmesini isteriz. Çok çetin sorunların olduğunu biliyoruz, Kayseri’de de olduğunu biliyoruz. Ama bu sorunların aşılması için mevcut iktisat programlarının yetersiz olduğunu da görüyoruz ve biliyoruz. Dün yaptığımız bütçe görüşmelerinde, bütün bu ayrıntıları olabildiğince, bütün çıplaklığıyla kamuoyunun önüne getirmeye çalıştım. Ama benim sorduğum hiçbir soruya maalesef hiçbir yanıt alamadım. Umarım, Kayseri’nin de dikkatini çekmiştir bu. Neden bizim sorularımıza yanıt veremiyorlar ya da vermiyorlar? "

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2016, 09:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner473