Neşeli uğurlama

CHP İstanbul İl Başkanlığına atanan Karayalçın, Ankara’daki partililerle vedalaştı

Neşeli uğurlama
CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, "İlk görev seçim. Partiyi bir tartışma ortamı olmadan kucağımızdaki paketleri de bagajları da adı lazım değil, neden söz ettiğimi anlıyorsunuz, bir kenara koyarak ve onların yeni sorunlar yaratmasına fırsat vermeyerek seçime götüreceğiz" açıklamasında bulundu. 
Karayalçın, partililerce Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde kendisi için düzenlenen "veda programı"na katıldı. 
CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) kararıyla İstanbul il Başkanı olarak atandığını hatırlatan Karayalçın, karar sonrası çok duygusal mesajlar aldığını söyledi.  Katılımın yoğun olmasının kendisini ayrıca duygulandırdığını anlatan Karayalçın, "veda" sözcüğünü kullanmayı ise pek doğru bulmadığını belirtti. 
Tüm partililere ve Ankaralılara teşekkür eden Karayalçın'ın, "Çok duygu doluyum ama sizleri coşku dolu memnun ifadelerle görmekten doğrusu biraz da canım sıkıldı. Ben gidiyorum diye bu kadar neşeli olmanız gerekmiyor" şeklindeki sözleri ise gülüşmelere neden oldu. 
Siyasetçinin ayakta kalabilmesi için vatanına, ulusuna küsmemesi gerektiğinin altını çizen Karayalçın, "Bunlar önemli ama daha önemlisi ise partililere küsmemesi gerekiyor" dedi. 

Rütbe taşımadan siyaset yapabilmek...
Karayalçın, şöyle devam etti:
"Bizler sosyal demokratız, bizler solcuyuz, Türkiye siyasetinin solundayız. Çok güçlü inancımız var, çok derin birikimimiz var. Ama bazı alanlarda eksikliklerimiz de var, onları gidermek Türkiye'nin yönetimine gelmek için çok büyük sorumluluk taşıyoruz. Siyaseti görev olarak görmemiz gerekiyor, siyaset bir halk, ulus ve yurt görevidir. Bizler o görevi üstlenmiş insanlarız. Siyasetin değişik yerlerinde bu görevi yapıyoruz. Bir kişinin siyasetçi olabilmesi için mutlaka milletvekili olması gerekmiyor. Bunu kendimi teselli etmek için söylemiyorum, bir kişinin siyasetçi olması için yönetimde bulunması gerekmiyor, rütbe taşınmadan da siyaset yapılabileceğine inanıyorum, bunu yapıyorum ben. Bizim eksiğimiz, mensubu olduğumuz partimizden sürekli istiyoruz ama vermiyoruz. Ben bunun altını çizmek istiyorum, tabii ki isteyeceğiz, siyasetçi talep etmek durumundadır ama aynı zamanda siyaset özveri demektir. Yalnızca partimizin bize ne vereceğini, nereye götüreceğini düşünmemeliyiz, biz partimize ne verebiliriz onu düşünmeliyiz. Bu gerekli. Bir de bunu düşünelim, bunu düşündüğümüz zaman bence kalkışa geçeceğiz." 
İstanbul il başkanlığının çok zor ve onurlu bir görev olduğunu da değerlendiren Karayalçın, ildeki seçmen sayısının 10 milyondan fazla olduğuna dikkati çekti.
Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2015, 09:25
banner478
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner455

banner460