banner556

“Yatçının değil çiftçinin yanındayız”

Kılıçdaroğlu, “İktidara gelirsek, mazotun litresini çiftçimize 1 lira 80 kuruşa alacak. ÖTV ve KDV almayacağız” dedi

“Yatçının değil çiftçinin yanındayız”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Didim'in ardından yoğun yağmur altında konvoy eşliğinde geçtiği Söke'de de seçim otobüsünden halka seslendi.
AK Parti Hükümeti'nin tarım politikasını eleştiren Kılıçdaroğlu, "Çiftçi alın terinin karşılığını alamıyor. Çiftçimizin en büyük maliyet girdisi mazot. Yatı olan bu ülkede çiftçiden daha ucuz mazot alıyor. Mazotu daha önce 1.5 liradan vereceğimi söylemiştim. Ancak dolar yükseldi. İktidara gelirsek, mazotun litresini çiftçimize 1 lira 80 kuruşa alacak. ÖTV ve KDV almayacağız. Yatçının değil, çiftçinin, alınterinin, üreticinin yanındayım. Bugün bir Hollanda kadar tarım ihracatı yapamıyoruz" dedi.
Kılıçdaroğlu konuşmasında ayrıca asgari ücretin net 1500 TL olacağını, kamudaki taşerona kadro verilmesini, tam eğitime geçilirken öğle yemeklerin devlet tarafından karşılanmasını, emekliye Ramazan ve Kurban Bayramları'nda birer maaş ikramiye verileceğini de seçim vaatleri arasında sıraladı.
Ülkede şehit yakınları ve gazilerin perişan halde olduğuna da dikkati çeken Kılıçdaroğlu, "Şehit yakınları ve gazilerimiz dertlerini anlatacak birilerini bulmıyorlar. Başbabakanlığa bağlı Şehitler ve Gaziler Yüksek Kurulu oluşturacağız. Sadece ve sadece bir makama gidecekler ve ne sorunları varsa çözülecek" dedi.
Yağmur nedeniyle konuşmasını kısa kesen Kılıçdaroğlu'nun sonraki durağı Aydın'ın merkez ilçesi Efeler oldu. Yol boyunca vatandaşları selamlayan CHP lideri bir kahvehanede oturup, çay içti, vatandaşlarla sohbet etti. 

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2015, 09:29
banner560
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner472