Bitmeyen dostluk

Lefkoşa Türk Lisesi’nin 1994 yılı mezunları geleneksel olarak düzenledikleri yemekte buluştu

Bitmeyen dostluk

Lefkoşa Türk Lisesi (LTL) 94 mezunlarının geleneksel hale getirdiği yemek Aşk-ı Meyhane Restaurant’ta yapıldı.  Ülkemizden ve yurt dışından mezunların katılımıyla gerçekleşen gecede konuşan LTL eski okul kaptanlarından Ahmet Savaşan, Lefkoşa Türk Lisesi’nin ülkemize ve Dünya’ya 1862’den bu yana eğitim, sağlık, turizm, sanat, spor, politikanın yanısıra pek çok alanda kıymetli mezunlar kazandırdığını söyledi. Savaşan “Hepimiz Kıbrıs Türkü’nün ilk lisesi ve ülkemizin mihenk taşı Lefkoşa Türk Lisesi’nden mezun olmanın onurunu taşıyoruz. Mezuniyetimizin 22. yıldönümünde bizleri ve diğer bütün mezunları yetiştiren vefakar öğretmenlerimizi minnetle anıyoruz” dedi. 

LTL kültürünün gelecek kuşaklara taşınmasında okul içi faaliyetler kadar okul dışı faaliyetlerin de önemli olduğunu vurgulayan Savaşan, “Bizler bu kültürün yaşatılması için üzerimize düşeni hep birlikte yapmaya devam edeceğiz” dedi. 
Her yıl büyük bir özveri ile mezunları biraraya getiren başta Hatice Kıray ve emeği bulunanlara teşekkür eden Savaşan, 25. Gümüş Yılı Dergisi’nin basılacağının müjdesini verdi.Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2016, 09:46

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER