banner564
banner556

Diyabet farkındalık etkinliği düzenledi

Lions kulüpleri, Güzelyurt ve Lefke'de diyabet farkındalık etkinliği düzenledi

Diyabet farkındalık etkinliği düzenledi

Kuzey Kıbrıs Toplumsal Hizmet Kulüpleri Federasyonuna üye Lions Kulüpleri, Güzelyurt ve Lefke'de diyabet farkındalık etkinliği düzenledi.
Etkinlik kapsamında her iki bölgede vatandaşlara diyabet taraması yapıldı. Doktor nezaretinde yapılan diyabet taramasında vatandaşlara durumları ile ilgili aydınlatıcı bilgiler de verildi.
Federasyondan yapılan açıklamaya göre, diyabetik farkındalık etkinliğinin ilki, dün saat 9.00’da Güzelyurt Belediyesi Kapalı Pazar önünde, ikincisi ise saat 11.00’de Lefke Ağaçlı Kahvede yapıldı.
Federasyon Başkanı Ln. Duygu Adahan Kuran ve Yönetim Kurulu, Lions Kulüp başkan ve üyelerinin katılımıyla yapılan diyabet farkındalık etkinliklerinde, Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ve Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya da hazır bulundu. 
Etkinlik kapsamında, doktor nezaretinde yapılan diyabet taramasında vatandaşlara durumları ile ilgili aydınlatıcı bilgiler de verildi.
Federasyon, her iki bölgede yapılan diyabet taramasında elde edilen verilerin Sağlık Bakanlığı ile paylaşılacağını bildirdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473