banner564

Lefkoşa’ya renk kattı

Birçok sosyal aktivite imkanı sağlayacak olan Kızılbaş Parkı törenle hizmete girdi

Lefkoşa’ya renk kattı
banner598

Lefkoşa Şehit Ecvet Yusuf Caddesi’nin hizasında uzun yıllardır atıl durumda bırakılan alan, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) tarafından park olarak başkente kazandırıldı.
Kızılbaş Parkı’nın başkent Lefkoşa’da son 20 yılda yapılan en büyük park olduğu belirtildi.  Parkta 500 metre yürüyüş ve koşu yolu, çocuk oyun grupları, basketbol ve plaj voleybol sahası, kaykay pisti ile yiyecek-içecek alanları, konser ve gösterilerin yapılabileceği amfi bulunuyor.
Açılışta Lol bebekler, Elsa ile Yüz Boyama ve DJ Serdar Eren, Ozan Özgenler ile Varil Boyama, Aycan Akçın ile Çiçek Tasarım Atölyesi, LTB Gençlik Meclisi ile Uçurtma etkinliği yapıldı.
Basketbol sahasında Fastbreak Basketbol Altyapı Okulu’nun gösterisi, plaj voleybolu sahasında Kemal Şah, Aliosman Nurettin, Umut Aksular ve Osman Çetintaş’ın gösteri maçı yer aldı.
Bora Altıntaş ve Fiberia BMX amfi alanında, KKTC Cimnastik Federasyonu’na bağlı sporcular, Cranberries Advance Dans, Golden Band Cyprus Ateş ve Işıklı Su Varili’nin gösterisi yanında Aysu Mişon ve Lefkoşa Belediye Orkestrası konseri yer aldı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner474