banner564
banner556

Türkiye’de kış turizmi hareketli günler yaşıyor, kayak merkezleri dolup taşıyor

Tatilciler karın keyfine varıyor

Türkiye’de kış turizmi hareketli günler yaşıyor, kayak merkezleri dolup taşıyor

Türkiye’de Coronavirüse rağmen iç turizmde haraketlilik yaşanıyor. Özellikle kayak merkezlerine yoğun ilgi oluyor. Tatilcilerin en çok tercih ettiği yerlerden biri olan Samsun'un Ladik ilçesindeki Akdağ Kayak Merkezi'nde dün keyifli bir Pazar yaşandı. Kayakseveler, güneşli havada karın keyfini çıkardı. Kar kalınlığının yaklaşık 20 santimetreyi bulduğu kayak merkezinde, birçok kişi kaymanın zevkine vardı. 
Sivas'ta, Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi'nde de, yarıyıl tatili dolayısıyla yoğunluk yaşanıyor. Otellerde konaklayanların sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulduğu merkezde, tam doluluk oranına ulaşan otel ve bungalov evleri, kayakseverleri ağırlıyor.
Türkiye'nin en genç kayak merkezleri arasında yer alan ve Sivas'a 58 kilometre uzaklıkta bulunan Yıldız Dağı'nda, Güvenli Turizm Belgesi ile yeni tip Coronavirüs tedbirleriyle kayakseverlere hizmet veriliyor.
Merkezde, pistlerin hazır hale gelmesiyle gece kayağı da yapılmaya başlandı.  
Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi, mekanik tesisleri, kayak-buz pistleri, kayak, kızak kiralama hizmetleri ile misafirlerini ağırlıyor. 2 bin 552 metre yükseklikteki kayak merkezinde, 2226 ve 1636 metre uzunluğunda 2 telesiyej, 804 metre uzunluğunda teleski, değişik uzunluklarda çok sayıda kayak pisti, acemi pisti, kızak pisti, yürüyen bant ve t-bar gibi mekanik tesislerin yanı sıra 74 odalı 170 yatak kapasiteli 2 otel ve 10 bungalov ev bulunuyor.

Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizm Merkezi'ne gelen yerli ve yabancı turistler, yeni tip Coronavirüs tedbirleri kapsamında hem kayak hem de yamaç paraşütü yaparak keyifli anlar yaşıyor. 

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2021, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner474