banner564
banner556

Yetenekler sergilendi

Cümbez Kültür Sanat Buluşması Namık Kemal Meydanı’nda yapıldı

Yetenekler sergilendi

Kültür Dairesi ve Gazimağusa Belediyesi iş birliğinde organize edilen “Cümbez Kültür Sanat Buluşması” etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlikte birçok sanatçı ve kültür sanat dernekleri stant açtı. Stantlarda kitaplar satışa sunulurken, ressamlar da yeteneklerini sergiledi.
Etkinliğe Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da katılırken,  tarihi Namık Kemal Meydanı kültür sanata doydu. 
Etkinliğin açılışında konuşan Kültür Dairesi Müdürü Şirin Zaimağaoğlu, ülkenin kültür sanat anlamında çok büyük bir potansiyele sahip olduğunu, bunun gelecek nesillere aktarılıp, gençlere daha yaşanılır bir dünya bırakmak için büyük uğraşlar içinde olduklarını belirtti ve “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” dedi.
Zaimağaoğlu kültürü yaymak adına altı ilçede yoğun çalışmalar yürüttüklerini, bu yönde koltuklarda değil, yollarda olacaklarının altını çizdi.
Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu yaptığı konuşmada, çıktıkları yolda halkın uzun süre pandemi nedeniyle evlerinde kapalı kaldıklarını, bu sürecin ardından halkın kültür, sanat ve tiyatroyla kucaklaşmasını amaçladıklarını söyledi.
Ataoğlu, Mağusa dendiği zaman ilk olarak Hendek Panayırı’nı yapma düşüncesinde olduklarını ancak bir takım olumsuzluklar nedeniyle yapılamadığını dile getirerek, Cümbez Buluşmasının da kentin tarihi dokusuyla bütünleşip çok güzel bir etkinlik olduğunu kaydetti.
Bakanlık olarak Bafra turizm bölgesinde de tüm turistlerin yararlanabileceği gemi taşımacılığı projesini de hayata geçirme çalışmaları olduğunu ifade eden Ataoğlu, bu sayede gerek Bafra-Mağusa arasında gemi seferlerinin yapılacağını gerekse çeşitli sportif ve kültürel faaliyetlerle alternatif turizm modellerini sunacaklarını belirtti.
 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2022, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner468