banner564

‘ABD, İngiltere, Ukrayna’

Rusya Federal Güvenlik Servisi Direktörü Bortnikov,  Moskova’daki saldırının arkasında 3 ülkenin olduğunu iddia etti

‘ABD, İngiltere, Ukrayna’
banner598

Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) Direktörü Aleksandr Bortnikov, Moskova’daki “Crocus City Hall” adlı konser salonuna düzenlenen terör saldırıları hakkında konuştu. Bortnikov, saldırıların arkasında 3 ülkenin olduğunu iddia etti. İngiltere Dışişleri Bakanı David Cameron, iddiaların "saçmalık" olduğunu belirtti.
Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) Direktörü Aleksandr Bortnikov, Rusya Başsavcılığının genişletilmiş toplantısının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.
Moskova’daki terör saldırısının arkasında ABD, İngiltere ve Ukrayna’nın olup olmadığına yönelik bir soruyu cevaplandıran Bortnikov, “Bunun böyle olduğunu düşünüyoruz. Zaten elimizdeki faturadan bahsediyoruz. Bu genel bir bilgi ama onların da çok büyük kazancı var." ifadelerini kullandı.
Moskova’daki terör saldırısını yapanların Ukrayna topraklarına gitmeyi planladığını bildiren Bortnikov, bu şahısların Ukrayna topraklarında beklendiğine dair ön bilgiye sahip olduklarını aktardı. Ukrayna topraklarında bu saldırıyı yapanların “kahraman” gibi karşılanmak istediğini aktaran Bortnikov, terör saldırısının azmettiricisinin henüz belirlenmediğini dile getirdi.
Ukrayna’nın kendini kanıtlamaya çalıştığını söyleyen Bortnikov, “Varlığınızı kanıtlamak için ne yapılması gerekiyor? Arka planda sabotaj ve terör eylemleri yapılması gerekiyor ki, hem Ukrayna istihbaratı hem de İngiliz istihbaratı yöneticilerinin hedeflediği şey budur. Amerikan istihbarat servisleri de bu konuyu birçok defa konuştu.” dedi.
FSB Direktörü Bortnikov, Ukrayna’nın ayrıca Ortadoğu’da militanları hazırladığını ve eğittiğini de iddia ederek, Rusya’ya karşı cephede farklı milletlerden savaşanların bunun göstergesi olduğunu dile getirdi.
ABD'nin Rusya'ya olası bir terör saldırısı hakkında bilgi aktardığını ve bunun dikkate alındığını bildiren Bortnikov, ancak bu bilgilerin genel nitelikte bilgiler olduğunu bildirdi.
Rusya’nın Moskova’daki terör saldırısına karşılık vereceğinin altını çizen Bortnikov, bu saldırıyla ilgisi olan herkesin bulunacağını ve cezalandırılacağını vurguladı.

İngiltere terör saldırısıyla ilgili iddiaları reddetti
 İngiltere Dışişleri Bakanı David Cameron, X hesabından yaptığı paylaşımda Moskova'daki terör saldırısının arkasında Batı ve Ukrayna'nın olduğu yönündeki iddiaların tamamen "saçmalık" olduğunu belirtti.
Bakan Cameron, "Bu saldırının tek sorumlusunun DAEŞ olduğunu açıkça ortaya koyan ABD'nin açıklamalarını destekliyoruz." ifadelerini kullandı.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğru Söz
Doğru Söz - 4 hafta Önce

İŞİD ABD ve kuklaları için kurulmuş piyon bir örgüttür. Dikkat edin ABD nin nerede hesap kitabı varsa İŞİD orada eylem yapar. ABD de ise asla eylem yapmaz! Batıda da eylem yapmaz! Zaten Trump da IŞID'i ABD nin kurduğunu söylüyor. Trump'un o lâfına itiraz eden de olmadı. E Britanya zaten ABD nin kuklası. Ukrayna RUSYA ile savaşta. Ve teröristler da Ukraynaya kaçıyor. Şaşırtıcı hiçbir şey yok.

Doğru Söz
Doğru Söz - 4 hafta Önce

Uyuma Dünya:
İŞİD bir ABD ve Batı örgütüdür.
Bir kere düşünün. Siz İŞİD olsanız bugünlerde en çok ne yapmak isterdiniz? Hangi eylem size sempati kazandırırdı?
1- Bugün Dünyada tüm müslümanlar şu an için en çok İSRAİL sonra da destekcisi ABD ve Britanyadan nefret eder. Eee o zaman İŞİD eylem yapacak olsa müslüman sempatisi için önce Israil'i sonra ABD ve Britanya'yı hedef almaz mızdı?
2- Son zamanlarda müslümanlar En çok ABD ve Batı sömürüsünden kurtulmak istiyor. Bu bağlamda İran ve Suudi arabistan BRİCS üyesi oldu. Turkiyenin Rusya ile ilişkileri iyi.
Bu koşullarda ABD ne kurgular?
Elbette Müslümanlarla Rusyanın arasını açmayı. Rusya'daki saldırıyı bu yüzden ABD piyonu İŞİD üslendi.
3- Kuzey Irak ve Suriye'de siz hiç İŞİD' in işgalci ABD ve koalisyon güçlerine saldırıp birilerini geberttiğini duydunuz mu?
Cevap: Hayır. Bunu sadece Iran'a bağlı hizbullah güçleri yapıyor. İŞİD asla.
4- Trump İŞİD i OBAMA'nın kurduğunu zaten söyledi.
Bu ve daha pekçok sebep İŞİD in bir ABD örgütü olduğunun isbatlarıdır.
Değilse ben beyinsizim.

SIRADAKİ HABER

banner471

banner474