banner493

Derin bir nefes aldılar

Gazze'de taraflar, 3 günlük ateşkesin 5 gün daha uzatılması konusunda anlaşmaya vardı

Derin bir nefes aldılar
banner432
Gazze'deki ateşkesin bitimine kısa bir süre kala yeni bir ateşkes kararı çıktı. İsrail ve Filistin tarafı ateşkesin uzatılması konusunda anlaşmaya vardı. Kahire'deki görüşmeleri gerçekleştiren Filistin heyetinin başkanı Azzam el-Ahmed, İsrail ile Filistinli gruplar arasındaki ateşkesin 5 gün daha uzatıldığını söyledi. İnsani yardım amacı taşıyan son ateşkes 11 Ağustos pazartesi saat 00.01'de yürürlüğe girmişti.  Taraflar, kalıcı ateşkesin sağlanması için Mısır'ın başkenti Kahire'deki dolaylı görüşmelere devam edecek.
banner499
Ateşkes anlaşması haberinin ardından bölgede saldırıların devam ettiği ve Gazze Şeridi'nin değişik noktalarından yoğun patlama sesleri geldiği iddia edildi.

Tansiyon yükseldi
Öte yandan ateşkesin son ateşkesin bitmesine saatler kala tansiyon yükseldi. İsrail polisi, Gazze Şeridi'nden atılan bir roketin sınır yakınındaki bir bölgeye düştüğünü açıkladı. Olayda ölen ya da yaralanan olmadığı bildirilirken Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, 72 saatlik geçici ateşkes süresinin dolmasına 2 saat kala atılan roketle bir ilgileri olmadığını duyurdu.  İsrail'in 7 Temmuz'da Gazze'ye başlattığı saldırılarda bin 956 kişi hayatını kaybetti, 10 binden fazla kişi yaralandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2014, 08:53
banner508
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner468

banner460