Özyiğit; İzmir Valisi, Katip Çelebi, Dokuz Eylül ve Ege Üniversitesi rektörleriyle bir araya geldi

banner453

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit İzmir’de temaslarda bulunuyor.

Özyiğit; İzmir Valisi, Katip Çelebi, Dokuz Eylül ve Ege Üniversitesi rektörleriyle bir araya geldi
banner432

Bakanlık açıklamasına göre Özyiğit, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Dr. Saffet Köse, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar ve Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak ile görüştü.
Bakan Özyiğit, İzmir Valisi Ayyıldız ile görüşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, iki ülke arasında yapılabilecek iş birliği konularında yararlı bir görüşme gerçekleştirdiklerini söyledi.
Vali Ayyıldız da Bakan Özyiğit’i İzmir’de ağırlamaktan duydukları mutluluğu ifade ederek kendisini ziyaret eden Özyiğit’e teşekkür etti.
Bakan Özyiğit  İzmir’deki köklü üniversitelerin rektörleri ve heyetleri ile yapılan görüşmelerde ise Yükseköğrenim alanında görüş ve düşüncelerin karşılıklı olarak paylaşıldığını ve işbirliği süreçlerinin konuşulduğunu belirtti.
Görüşmelerin oldukça verimli geçtiğine dikkat çeken Özyiğit, İzmir’de yüksek öğrenimde yaklasık 170 Kıbrıslı Türk öğrencinin bulunduğunu belirterek, bu sayının daha yukarılara çıkarılması hedefinde olduklarını kaydetti.
Özyiğit, bugün TÜYAP tarafından düzenlenecek 24’üncü İzmir Kitap Fuarı açılışına katılarak, Bakanlığa bağlı Kültür Dairesi tarafından kurulacak KKTC Yayınları standını ziyaret edecek.

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER