banner564
banner556

Bakanlığa tepki: Yalan söylemeyiniz

Naimoğluları, “Üreticinin ekmeğine göz dikmekten vazgeçin, canlı hayvan fiyatlarında anlaştık’ diye yalan söylemeyiniz” diyerek bakanlığa tepki gösterdi: 

Bakanlığa tepki: Yalan söylemeyiniz

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları, kırmızı et fiyatlarına ilişkin açıklama yaparak, Tarım ve Doğal Kaynakları Bakanlığına birtakım eleştiriler yöneltti.
Naimoğulları, “Tarihimizde görülmemiş şekilde piyasayı denetleyemeyen marketlerde ve kasap reyonlarındaki fahiş fiyatları kontrol etmekten aciz olan Tarım Bakanlığı ne halse büyük bir beceriymiş gibi hayvancıyı suçlar şekilde hayvancının hayvan fiyatlarını belirlemeye kalkıyor” ifadelerini kullandı.
“Bu ülkede marketlerde ve bazı kasap dükkânlarında et fiyatlarının olması gerekenden çok daha pahalı satılmasını sağlayan hayvancı mı?” diye soran Mustafa Naimoğulları, “Siz neden ikide bir hayvancının canlı hayvan fiyatına müdahale ederek sanki suçlu hayvancıymış gibi tüm halkı bu zavallı üreticinin üzerine saldırtıyorsunuz” ifadelerinde bulundu. Naimoğulları, “Sizin yapmanız gereken hem çiğ süt fiyatına hem de canlı hayvan fiyatına ikide bir müdahale edeceğinize üreticinin girdi maliyetlerini düşürerek insanların hayvancılığı bırakmamasını sağlamaktır” dedi.

Bizi yine yollara dökmeyiniz
“Aylardır et fiyatlarını pahalı eden marketler ve aracılardır dememize rağmen bunları denetleyecek hiçbir argümanınız yokken dişinizi ikide bir üreticiye geçirmeye çalışıyorsunuz” diyen Naimoğluları, “Siz, ısrarla maliyetin altında hayvancının sütünü ve etini elinden almak için var gücünüzle çalışıyorsunuz. Ayıptır, günahtır!” dedi. 
Naimoğulları, "Bizi yeni yıl öncesi yine yollara dökmeyiniz. Yaptıklarınızı ve yapacaklarınızı gözden geçirerek, kendinizle yüzleşiniz. Bizim sizinle alıp vereceğimiz yoktur. Bizim derdimiz üretimin içindeki on binlerce insanın geleceğidir” ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473