banner556

Güzel bir başlangıç

KTSO, KKTC’de temaslarda bulunan SET heyetini, ülkedeki yatırım olanaklarıyla ilgili bilgilendirdi

Güzel bir başlangıç

Antalya Sürdürülebilir Ekonomi Topluluğu (SET) KKTC’deki temasları çerçevesinde Kıbrıs Türk Sanayi Odasını (KTSO) ziyaret etti. Ülkedeki yatırım olanaklarıyla ilgili bilgilendirildi. 
Konuyla ilgili KTSO’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, SET Başkanı Ahmet Alper Alveroğlu ve beraberindeki heyet, KTSO Konferans Salonu’nda Kuzey Kıbrıs’taki yatırım olanakları, ekonomisi ve üretimi hakkında yaklaşık iki saat süren bir konferansla bilgilendirildi.
Düzenlenen toplantı öncesi kısa bir konuşma yapan KTSO Başkanı Ali Kamacıoğlu, bunun ileriki adımlar için güzel bir başlangıç olması dileğinde bulundu. Konuk Başkan Ahmet Alper Alveroğlu da somut zeminler oluşması için adada olduklarını ifade etti. 
KTSO Genel Sekreteri Doğa Dönmezer konuk heyete, Kuzey Kıbrıs’ın ticari, ekonomik ve sanayi verilerini içeren bilgilendirici bir görsel sunum yaptı.
Dönmezer’in ardından Yatırım Geliştirme Ajansı (YAGA) Direktörü Ebru Kaptan Sertoğlu, daha detaylı bir görsel sunumla, Kuzey Kıbrıs’taki yatırım alanları hakkında bilgiler vererek, YAGA’nın yatırımcıya her konuda yardımcı olmaya hazır olduğunu belirtti. YAGA Direktörü Ebru Kaptan Sertoğlu, konuklardan gelen soruları da yanıtlayarak, ülkedeki avantajlı yatırım alanlarından örnekler de verdi.
Mali Murakıp Niyazi Akman ise, Kuzey Kıbrıs’ta şirket türleri, kuruluş aşamaları ve vergilendirme sistemleri hakkında bilgilendirmede bulundu.
KTSO Başkanı Ali Kamacıoğlu ve SET Başkanı Ahmet Alper Alveroğlu’yla beraberindeki heyet Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile Başbakan Faiz Sucuoğlu’na da birer ziyaret gerçekleştirdi.  

banner560
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner455