banner493

İşletmelere can suyu

AB’nin bütçe ayırdığı Finansal Destek Programına başvurular başlıyor

İşletmelere can suyu
banner432

Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen ekonomik destek paketinin bir parçası olarak, yiyecek ve içecek hizmetleri sektöründeki şahıs, mikro ve küçük işletmelere yönelik destek programı ''İşletmelere Can Suyu Desteği'' açıldı.
AB Destek Ofisinden verilen bilgiye göre; toplam bütçesi 3 milyon Euro olan bu ilk destek programı, Covid-19 salgınının yarattığı etki sebebiyle yaşanan olası nakit akışı sorunlarının aşılmasına yardımcı olmak için uygun işletmelere 18 bin TL'ye kadar finansal destek sağlayacak.
Program, AB’nin finanse ettiği ve Northern Ireland Cooperation Overseas (NI-CO) tarafından yürütülen ''İnovatif Girişimcilik ve Diyalog'' Projesi kapsamında, Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı (YAGA), Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkârlar Odası (KTEZO), Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) ve Kıbrıs Türk Restorancılar Birliği (RES-BİR) iş birliğinde yönetilecek.
3 milyon Euro tutarında bütçeye sahip ilk finansal destek programının, ekonominin yeniden canlandırılmasına destek olması ve normalde kendi ayakları üzerinde durabilecek şahıs, mikro ve küçük işletmelerin faaliyetlerini durdurmak zorunda kalmalarını engellemeyi hedefliyor.
Başvuru çağrısı 1-16 Eylül tarihleri arasında (Kıbrıs saatiyle 15.00'e kadar) açık olacak ve yalnızca www.isdestek.eu adresinde bulunan online başvuru formu doldurularak yapılan başvurular kabul edilecek. 
Program hakkında daha fazla bilgi www.isdestek.eu adresinden elde edilebilecek. 

banner508
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner465

banner460