Tüm renkleri kucaklamalı

banner453

Alevi Kültür Derneği’ni ziyaret eden Erhürman, hayalindeki Cumhurbaşkanlığı makamını anlattı:

Tüm renkleri kucaklamalı
banner432
banner480

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Tufan Erhürman, Cumhurbaşkanlığı makamının her rengi kucaklayan, tüm renkleri bir arada zenginlik içerisinde yaşatan bir makam olması gerektiğini kaydetti. 
Yapılan açıklamaya göre Erhürman, beraberindeki heyetle birlikte Alevi Kültür Derneği’ni ziyaret ederek, görüş alış verişinde bulundu. Pandemi sürecinin yıllardan beri birikmiş sorunları gün yüzüne çıkardığını dile getiren Erhürman, sağlık ve kamu hizmetlerinin yetersizliğiyle birlikte ülke ekonomisinin de ne kadar kırılgan bir yapıya sahip olduğunun herkes tarafından görüldüğünü ifade etti. 
Ekim ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından farklı bir Cumhurbaşkanlığı modeline ihtiyaç duyulacağını söyleyen Erhürman, “Çok daha hareketli ve daha geniş kadrolarla çalışan bir Cumhurbaşkanlığı makamı gerekli. Buna, ‘her alanda liderlik’ diyoruz” dedi.

“Bir grubu temsil eder gibi davranmayacağız”
Bu ülkede artık birlik olunabilecek bir yapı yaratmak istediklerini dile getiren Erhürman, seçilmeleri halinde, bir grubu temsil eden bir lider gibi davranmayacaklarını, herkesi kucaklayan ve tüm renklerin sorunlarına sahip çıkan, tüm renkleri bir arada yaşatan bir makam yaratacaklarını söyledi. Federalizme vurgu yapan Erhürman, birliği ve çokluğu sağlayıp herkesin kendi kimliğiyle yaşayabileceği bir ideal üzerinde durduklarını dile getirdi. 

“Maraş uluslararası hukuka uygun olmalı”
CTP lideri Tufan Erhürman, Maraş’ı açacak anahtarın belli olduğunu, bu anahtarın çözüm vizyonu çerçevesinde ve uluslararası hukuka uygun olması gerektiğine işaret etti. Maraş’ın uluslararası hukuk dışına çıkılmadan açılması gerektiğini ifade eden Erhürman, aksinin duvara toslamak olacağını kaydetti. 

Sarayönü’nde oturmayacağım…

banner477
Öte yandan Tufan Erhürman beraberindeki heyetle birlikte, Maraş Birlik ve Dayanışma Derneği ile Maraş bölgesi muhtarlarını ziyaret etti
Erhürman buradaki konuşmasında, Cumhurbaşkanlığı makamının hem iç, hem de dış konularda son derece önemli olduğuna dikkati çekti. 
Erhürman, “İçeride ve dışarıda çok daha aktif bir Cumhurbaşkanlığı olmalı. Önümüzdeki beş yılda başta Türkiye ve Avrupa ülkeleriyle çok daha yoğun diplomatik ilişki yürüten, Sarayönü’nde oturup kalmayan bir Cumhurbaşkanlığı sürecine ihtiyacımız var” dedi.
CTP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre; CTP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Tufan Erhürman beraberindeki heyetle birlikte, Maraş Birlik ve Dayanışma Derneği ile Maraş bölgesi muhtarlarını ziyaret etti. 
Doğu Akdeniz’deki gelişmelere de değinen CTP Genel Başkanı Erhürman, herkesin endişe içinde olduğunu kaydetti. 
 

Diyalog Gazetesi

banner478
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner474

banner460