banner556

Yol gösterici olacak

Girne Belediyesi ve GİKAD iş birliğinde “KKTC Kadının Ekonomik Güçlenmesi Forumu” düzenleniyor

Yol gösterici olacak

Girne Belediyesi ve Girişimci İş Kadınları Derneği (GİKAD) iş birliğinde “KKTC Kadının Ekonomik Güçlenmesi Forumu” düzenleniyor.
Verilen bilgiye göre, etkinlik, Cumartesi günü saat 11.00’de Acapulco Resort Convention Spa Hotel’de yer alacak.
Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı (YAGA) Direktörü Ebru Kaptan Sertoğlu, Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Derneği (GİKAD) Başkanı İçim Çağıner Kavuklu ve S.S İzmir Tarımsal Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği, Köy-Koop Yönetim Kurulu Başkanı Neptün Soyer’in konuşmacı olarak katılacağı etkinliğinin moderatörlüğünü Girne Belediyesi Sosyal İşler Şube Amiri Misli Kadıoğlu gerçekleştirecek.
Etkinliğe katılmak ve bilgi almak isteyenlerin 0539 112 63 63 numaralı telefonu arayabileceği belirtildi.
Etkinlik ile ilgili açıklama yapan Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün aynı zamanda kadının üretim sürecinde verdiği önemli katkının da temsil edildiği bir gün olduğunu ifade etti. Güngördü, bu süreç içerisinde Girişimci İş Kadınları Derneği ile iş birliğinde düzenlenecek organizasyonun önemine dikkat çekti.
Bu forumun kadınlara yol gösterici ve destekleyici olacağına inancını dile getiren Güngördü, üreten, üretim yapmak isteyen ve bu konularda bilinçlenmek isteyen tüm kadınları ve kadın örgütlerini 12 Mart’ta düzenlenecek bu organizasyona davet etti.
 

banner560
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner455