Rum, Yunan, İsrail ve ABD kuvvetleri ortak tatbikat gerçekleştirdi

‘Noble Dina 2019’

Rum, Yunan, İsrail ve ABD kuvvetleri ortak tatbikat gerçekleştirdi

  Girit Denizi ve Doğu Akdeniz’de Yunanistan, ABD, İsrail ve Güney Kıbrıs kuvvetlerinin katılımıyla “Noble Dina 2019” kod isimli çok uluslu tatbikat icra edildiği haber verildi.

   Fileleftheros gazetesi; Yunanistan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan yapılan açıklamaya dayanarak, Yunanistan Deniz Kuvvetleri’nin “Limnos” firkateyni, “Grigoropulos” hücumbotu ve “Pipinos” denizaltısı ile iştirak ettiği eğitim tatbikatı kapsamında Girit’teki “Deniz Engelleme Harekât Merkezi (NATO Maritime Interdiction Operational Training Centre-NMIOTC)” ve Hayfa Tersanesi’nde hücum faaliyetlerinin de icra edildiğini yazdı.
   Haberde, odaklanılan ana unsurun; deniz güvenliği ve modern meydan okumalar ve deniz çevre tehditlerinin göğüslenmesi, katılımcıların işbirliği ve karşılıklı anlayış düzeyinin yükseltilmesi olduğu belirtilen tatbikatın icra tarihi belirtilmezken, “Noble Dina” kod isimli tatbikatın Yunan, ABD, İsrail ve Rum deniz kuvvetleri tarafından rutin olarak her yıl icra edildiği kaydedildi. 

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2019, 10:37

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
ALFAROMEO
ALFAROMEO - 4 ay Önce

MAALESEF, NE AKINCI NE BAŞBAKAN NE DE ÖTEKİ POLİTİKACILAR KINIYOR VE UYUR GEZER HALKIMIZ PROTESTO İÇİN SINIRLARA DAYANMIYOR, YUHLAR OLSUN !!!!

ALFAROMEO
ALFAROMEO - 4 ay Önce

BİR SABAH, KKTC HALKI DİSCO VE MEYHANELERDE GÖBEK ATARKEN BELKİ DE BU GAYRI MUSLIMLER TARAFINDAN BOMBALANACAK !!!!!!!

SIRADAKİ HABER