banner493

Rumların yüzde 57’si depresyon altında

‘Coronavirüs’ yüzünden Rumların yüzde 57’si depresyon altında, gelecek endişesi var

Rumların yüzde 57’si depresyon altında
banner432

  Güney Kıbrıs’ta yapılan bir araştırma, Korona virüs salgını ve uygulanan kısıtlama önlemlerinin kişilerde depresyon ve stres rahatsızlıklarını arttırdığını ortaya koydu.

   Alithia gazetesi, Rum “Kıbrıs Üniversitesi” tarafından, karantina önlemlerinin alınmasının 11 ila 17’nci günleri arasında yapılan bir anketin, halkta depresyon ve strese bağlı rahatsızlıklarda artış olduğunu ortaya koyduğunu yazdı.
   Gazete, ankete katılanların yüzde 41’inin orta, yüzde 23’ünün ise yoğun düzeyde stres belirtileri gösterdiklerini belirtirken; depresyon belirtilerinde ise yüzde 48’lik bir kesimin orta, yüzde 9’luk bir kesim ise yoğun belirtiler yaşadıklarını aktardı. Orta ve yoğun depresyon belirtilerinin yüzde 57’ye ulaşması Rumlar arasında derin endişe yarattı. 
   Ankete katılanların yüzde 66,7’si, salgının önlenmesi için alınan tedbirler sebebiyle yaşam standartlarının büyük oranda etkilendiğini belirtirken yüzde 47,2’lik bir kesim ise ekonomik durumlarının ne olacağı konusunda yoğun endişe duyduklarını ifade ett. 

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner455

banner460