banner493

Şirketin ofisine şok baskın

Güney Kıbrıs’ta yeterli standartlara sahip olmadığı görülen 600 bin hızlı test kitine el konuldu

Şirketin ofisine şok baskın
banner432

   Rum Sağlık Bakanlığı bir milyon 800 bin Euro değerinde bir milyon 200 bin adet

hızlı antijen testi kitinden 600 bin tanesini standart dışı bularak polisi harekete geçirdi.
   Rum polisinin de talimat çerçevesinde, Larnaka’daki “Mafel” şirketinin tesislerinde arama yaptığı haber verildi.
   Buna paralel olarak şirketin konu hakkında bir açıklamada bulunarak, ihalenin kendilerinde olduğunu belirtmesinin ardından, sorumluluğu Çinli tedarikçilere attığını yazan Fileleftheros gazetesi, şirketin Çinliler tarafından dolandırıldığını iddia etti.
   Rum polisinin, konuyla ilgili şikâyetlerin ardından Lefkoşa Rum kesimi ve Larnaka’da dört arama emrini yerine getirdiğini yazan gazete, şirkete ait ofis ve depolar ile bir evde arama yapıldığını ve araştırmalar sırasında büyük miktarda belge ile 600 bin hızlı antijen testine emare olarak el konduğunu belirtti.
   Haravgi gazetesi de “Mefal Şirketi Sahte Hızlı Testlerle İlgili Olarak Dolandırıcılık Kurbanı” başlıklı haberinde, gerekli standartlara sahip olmadıkları görülen testlerin, Güney Kıbrıs’a AB standartlarına uygun olan diğer onaylı testlerin kutularının içinde geldiğini yazdı.
Gazete, bahse konu testlerin piyasaya sürülmediklerini ekledi.

Epidemiyolojik tabloda iyileşme

   Haravgi gazetesinde yer alan bir haberde ise, Güney Kıbrıs’ta son iki haftalık epidemiyolojik tabloda iyileşme olduğu ve 12-25 Mayıs tarihleri arasında Rum kesiminde 1.941 Covid-19 vakası tespit edildiği belirtildi.
   Son iki hafta içerisinde tespit edilen vakaların yaş ortalamalarının 33 olduğunu yazan gazete, son 14 gün içerisinde Rum kesiminde 86 bin 043 PCR testi ile 739 bin 607 hızlı antijen testi yapıldığını ekledi. 

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2021, 04:19
banner508
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner474

banner460