banner564
banner556

‘Utanmalısın’

Hollandalı milletvekili ‘KKTC’den söz edince Rum milletvekilinin saldırısına uğradı

‘Utanmalısın’

 DİSİ’nin Avrupa Parlamentosu’ndaki Milletvekili Lukas Furlas, Hollandalı Milletvekili Liane den Haan’ın KKTC’ye yaptığı ziyarete tepki göstererek, sosyal medya hesabından “KKTC dediğin için utanmalısın” paylaşımında bulundu.
   Alithia gazetesi, Haan’ın KKTC’yi 12 Ağustos’ta ziyaret ettiğini ve kendisine göre, KKTC Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu ile turizm ve pandemiyle ilgili gayrı resmi görüşme gerçekleştirdiğini kaydederken, Furlas’ın bu görüşmeye sert tepki gösterdiğini yazdı.
   Gazeteye göre Furlas, Haan’ın ziyaretinin Türkiye’nin “yasadışı olarak elinde tuttuğu Avrupa topraklarında” gerçekleştiğini iddia ederek, Haan’ın paylaştığı fotoğrafta, Türkiye bayrağının bulunduğuna işaret etti ve nereye gittiğinin farkında olup olmadığı sorusunu yöneltti.
   Haberde, Haan’ın paylaşımının altına özellikle Rumlar ve Yunanlar tarafından 150’den fazla olumsuz yorum yazıldığı ve olumsuz yorum yazanların arasında eski Adalet Bakanı Emili Yoliti’nin de bulunduğu kaydedildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Nuri
Hasan Nuri - 2 yıl Önce

Peki Rum tarafına giden Yabancı Diplomat ve Parlamento üyelerine niye KKTC bir tepki göstermiyor acaba ! Yoksa KKTC yi kayde alan yokmu !!

SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473