2017 net değil

Başbakan Özgürgün, yıl sonuna kadar bir anlaşmaya varılması konusunda Cumhurbaşkanı Akıncı’ya desteklerinin tam olduğunu söyledi

2017 net değil
Arzu KÖPRÜLÜ
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, haftalık rutin görüşmeleri çerçevesinde Başbakan Hüseyin Özgürgün’ü kabul etti.
Yaklaşın bir buçuk saat süren görüşmenin ardından Başbakan Özgürgün basına açıklamalarda bulundu.
Özgürgün, Cumhurbaşkanı Akıncı’yla işlerin yoğunluğu nedeniyle ara verdikleri olağan haftalık görüşmelerden birini gerçekleştirdiklerini belirterek, biriken birçok konuyu görüştüklerini söyledi.
Hükümetle Cumhurbaşkanı arasındaki diyaloğun bu görüşmeler olmasa da telefon kanalıyla devam ettiğini ifade eden Özgürgün, “Ancak yüz yüze olunca daha geniş ve rahat konuşma imkanı buluyoruz” dedi.
Özgürgün, herhangi bir sıkıntı olmadığını, Cumhurbaşkanı ile ne zaman isterse bir araya gelebileceklerini ve sıkıntıların aşılması için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.
İsviçre’de yapılması planlanan toplantıyla ilgili düşünceleri de sorulan Özgürgün, Cumhurbaşkanı’nın basına bu konuyla ilgili henüz detaylı bilgi vermediğini, konunun önümüzdeki günlerde daha net ortaya konacağını söyledi.
Özgürgün, yıl sonuna kadar bir anlaşmaya varılması konusunda desteklerinin tam olduğunu vurgulayarak, toplantıya kimlerin katılacağı ve tarafların alacağı pozisyonların birkaç güne kadar netleşeceğini yineledi.
Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2016, 09:36

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER