Hasta hakları tanıtılacak

banner453

Hastanede tedavi gören hastalara özel tasarlanan “geçmiş olsun” kartları verilecek

Hasta hakları tanıtılacak
banner432
Evrensel Hasta Hakları Derneği’nden bir ekip, “26 Ekim Hasta Hakları Günü” çerçevesinde bugün, 14 temel hasta hakkını tanıtan posteri, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi yönetimine takdim edecek ve hastanede tedavi gören hastalara özel tasarlanan “geçmiş olsun” kartları verecek.
Dernekten yapılan açıklamaya göre, hasta ve hasta yakınlarının haklarının korunması ve ilerletilmesi temelinde çalışmalar yürüten “Hastanın Sesi” projesi ekibinin geçtiğimiz günlerde Başhekim Dr. Bülent Dizdarlı’yı ziyaret ederek görüş alışverişinde bulunduğu; hasta haklarının korunmasının sağlık çalışanlarıyla hasta ve hasta yakınlarının işbirliği sayesinde mümkün olduğu konusunda hemfikir olunan görüşmede “Hastanın Sesi” projesi kapsamında hazırlanan ve 14 temel hasta hakkını konu alan posterlerin hastanenin farklı noktalarına asılmasına karar verildiği kaydedildi.
Etkinlikle ilgili olarak konuşan Hastanın Sesi Projesi müdürü İzlem Sönmez, diğer hastanelere de benzer ziyaretler gerçekleştirerek hasta haklarını tanıtmaya devam edeceklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2016, 09:41

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER