Acısı dinmedi

Üç yıllık icraatını anlatan Anastasiadis, banka mevduatlarını neden traşladığını anlatırken, mağdurlar eylem yaptı

Acısı dinmedi
banner432
 Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, dün düzenlediği basın toplantısında, başkan seçildiği günden bugüne kadar geçen üç yıllık süre zarfında iç siyasette gerçekleştirilen icraatlar konusunda açıklamalarda bulundu.
   Simerini gazetesi, “Taahhüt Ettiğimi Söylemem Yanlıştı – Tıraşlama Konusunda Mea Culpa(Suç Benim)” başlıkları altında verdiği haberinde, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in dün bir basın toplantısı düzenleyerek, üç yıldır sürdürdüğü başkanlık görevi esnasında Güney Kıbrıs’ın iç siyasetinde gerçekleştirilen icraatlar ve alınan kararlara ilişkin açıklamalarda bulunduğunu yazdı.
   Gazete, Anastasiadis’in, görev süresi boyunca yaptığı icraatlar arasında “tıraşlamaya gidilmeyeceğini taahhüt etmesinin en büyük hatası olduğunu” söylemesinin dikkat çekici olduğunu yazdı.
Habere göre, Anastasiadis, “durumun ne olduğunu tam bilmeden, müzakereler aracılığıyla yatırımların tıraşlanmasından kaçınılabileceğine inandığını” belirterek “tıraşlama olmayacağı taahhüdünün yanlış olduğunu” itiraf etti.
   Yolsuzlukla mücadelede yetkili kişilerin yargılanmaya başlandıkları, toplumda yardıma muhtaç kesimlere öncelik sağlandığı ve kamu alanında reformlara gidildiğine ve dış politikada saygın bir tutum izlendiğine işaret eden Anastasiadis’in, enerji alanında da üçüncü tur ihaleye çıkılması ve İsrail ve Mısır’la işbirliği temaslarında bulunulmasına ayrıntılı şekilde değindiği belirtildi.
   Gazete, Anastasiadis’in basın toplantısı düzenlediği esnada Başkanlık Sarayı dışında toplanan tıraşlama mağdurlarının protesto gösterisi gerçekleştirdiklerini yazdı.
    Gazete, “Laiki Bankası Yatırımcıları Derneği” üyeleri ve tıraşlama sonrası tahvil verilen kişilerden oluşan grubun dünkü gösteri sırasında Rum başkanlık sarayının demir kapılarını aşarak içeri girmeye çalıştıklarını; Rum polisine taş, şişe suyu ve pankartlar fırlattıklarını belirterek , olayı görüntülemeye çalışan bir kameramanın yaralandığını ve kamerasının kırıldığını aktardı.
Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2016, 10:01
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner472

banner460