banner564
banner556

Akıncı,restore ettirip hizmete koyduğu Lefkara Evi’ni ziyaret etti

Akıncı, 20 yıl önce Turizm Bakanı olduğu dönemde restore ettirip hizmete koyduğu Lefkara Evi’ni ziyaret etti

Akıncı,restore ettirip hizmete koyduğu Lefkara Evi’ni ziyaret etti

 Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, 20 yıl önce Başbakan Yardımcısı ve Turizm Bakanı olduğu dönemde restore ettirip hizmete koyduğu Lefkara Evi’ni ziyaret etti. 

Cumhurbaşkanı Akıncı, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımında, ‘Çayırova’da Lefkara Evi’ni ziyaret ettik. 20 yıl önce Başbakan Yardımcısı ve Turizm Bakanı olduğum dönemde restore ettirip hizmete koyduğumuz bu bina daha sonraki dönemde uzun zaman atıl kaldıktan sonra bir kaç yıl önce yeniden devreye girdi. Kadınlarımızın el emeği göz nuru Lefkara işlerinin sergilendiği bu mekan turist gruplarının düzenli ziyaret edecekleri yerler arasına dahil edilmeli...’ ifadelerine yer verdi. 

Hayriye Kandili’yi kutladı
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, dün ayrıca, Yılın Kültürel Üretim Yapan Kadın Girişimcisi, Kandili Ekmek Fırını Sahibi Hayriye Kandili’yi ziyaret ederek kutladı. 
Mehmetçik’te yurttaşlarla sohbet etti
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Mehmetçik’i de ziyaret ederek. spor kulübünde yurttaşlarla iç sorunların yanında Kıbrıs konusu ve Berlin’deki üçlü görüşmeyle ilgili sohbet etti.
Cumhurbaşkanı Akıncı, paylaşımında “Son durak Mehmetçik’ti.. Spor Kulübü’nde yurttaşlarla sohbet ettik. İç sorunların yanında ana konu  kuşku yok ki Kıbrıs ve özellikle Berlin toplantısının değerlendirilmesi oldu; yurttaşlarımız olan bitenin farkında; sordular, yorum yaptılar, görüşlerini ifade ettiler. Canlı bir sohbet oldu. Misafirperverlikleri ve katılımları için hepsine teşekkür ediyorum...” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473