Yollar elden geçiriliyor

Ulaştırma Bakanlığı tarafından ülkenin batısından doğusuna birçok noktasında başlatılan bakım onarım çalışmaları devam ediyor

Yollar elden geçiriliyor
banner432

 Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Karayolları Dairesi tarafından ülkenin batısından doğusuna birçok noktasında başlatılan bakım onarım çalışmaları devam ediyor. 

Gönyeli Çemberi, Lefkoşa - Güzelyurt Anayolunun Alayköy Çemberi ile Türkeli kavşağı arasında Güzelyurt istikametine doğru olan kısmı, Pınarbaşı-Şirinevler ve Şirinevler-Yılmazköy güzergahlarında tamir isteyen noktalara ekipler tarafında müdahaleler yapılıyor. 
Buna ek olarak Güzelyurt-Lefke Çevre Yolu, Aydınköy alt geçit asfaltlamasına başlanırken Hisarköy ve Kalecik köy yollarında da bakım onarım çalışmaları devam ediyor. 
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığının geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama doğrultusunda Yeşilköy-Yenierenköy yolu üzerinde yer alan bozulma ve deformasyonlar tamir edilirken, Ziyamet-Kaleburnu yolundaki bakım onarım çalışmaları devam ediyor. 
Aynı zamanda İskele - Karpaz Anayolunun, Ziyamet Kavşağı ile Gelincik kavşağı arasında kalan kısımda, Ercan Yonca Kavşağı-İskele Yolunda ve İnönü - Vadili Anayolu üzerinde yol bakım ve tamir çalışmaları sürüyor. 
Tüm çalışmaların sonunda toplamda 57,86 kilometrelik güzergahta acil bakım, tamir ve onarım faaliyetleri tamamlanmış olacak. Bu çalışmaları yol çizim ve tabela tamirat, imalat ve montaj ihaleleri takip edecek.

Gönyeli Çemberi yarına bitiyor
Bu arada Gönyeli Çemberi içerisinde bakım onarım ve asfalt kaplama işlerinin yarına kadar sürmesi bekleniyor. 
Bakanlık açıklamasında, “Gönyeli Çemberini kullanacak sürücülerin, alternatif güzergahları değerlendirmeleri, çemberi kullanmak zorunda olanların vaktinden önce yola çıkmaları tavsiye edilir. Çalışmalar boyunca can ve mal güvenliği açısından sürücülerin dikkatli ve yavaş seyretmeleri, trafik işaret ve işaretçilerine uymaları ve de birbirlerine, işçilere ve görevli polislere karşı anlayışlı olmaları önemle rica olunur” denildi… 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner474

banner460